لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۷

هواپیماهای اسراییل به هدف های حماس در غزه حمله کردند


هواپیماهای جنگی اسراییل به حملات بیشتری علیه هدف های ستیزه گران در نوار غزه دست زده اند.

حملات پس از آن که ستیزه گران دو راکت به جنوب اسراییل پرتاب کردند صورت می گیرد. اسراییل می گوید هدف یک حمله در روز پنجشنبه یک ستیزه گر حماس بود که به دست داشتن در انفجار بمب در روز سه شنبه مظنون بود. در آن حادثه یک سرباز اسراییلی که در مرز اسراییل و غزه گشت می زد، کشته شد.

مسئولان پزشکی فلسطینی می گویند در حمله هوایی یک خودرو حامل ستیزه گر در شهر خان یونس هدف گرفت، او و حداقل هفت دانش آموز مجروح شدند.

در حالی که خشونت در اطراف غزه شدت گرفته است، جان میچل فرستاده رییس جمهوری آمریکا به خاورمیانه برای گفت و گو با محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی به رام الله در کرانه غربی رفت.

میچل برای مذاکره با متحدان آمریکا در مورد چگونگی تامین آتش بسی بادوام در مناقشه بین اسراییل و حماس به منطقه رفته است.

او روز چهارشنبه، در پی دیداری با مقامات اسراییل در بیت المقدس گفت واشنگتن به امنیت اسراییل و آنچه وی آنرا حق اسراییل برای دفاع از خود علیه تهدید های واقعی نامید، پای بند است.

میچل همچنین گفت باید قاچاق اسلحه توسط ستیزه گران حماس پایان گیرد و گذرگاه های مرزی غزه بر اساس توافق سال ۲۰۰۵ دوباره گشوده شوند.

این توافق از تشکیلات خود گردان فلسطینی می خواهد گذرگاه مرزی رفخ با مصر را در کنار ناظران اتحادیه اروپا که مسئول جلوگیری از قاچاق هستند اداره کند.

در این میان یک مقام ارشد حماس به خبرگزاری آسوسیتد پرس گفت حماس می خواهد بخشی از جامعه بین المللی باشد و علاقه ای ندارد به بحران در غزه دامن بزند یا جهان را به چالش بگیرد.

XS
SM
MD
LG