لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۶

سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا: واشنگتن سياست خود نسبت به ايران را بررسی می کند


رييس جمهوری اسلامی ايران دولت اوباما را به انجام تغييرات اساسی در سياست خارجی آمريکا فراخوانده است.

محمود احمدی نژاد روز چهارشنبه در يک گردهمائی در کرمانشاه گفت واشنگتن بايد به گفته احمدی نژاد بابت ٦٠ سال جنايت عليه مردم ايران ، عذر خواهی کند، و به حضور نظامی خود در سراسر جهان پايان دهد.

افزون بر اين، احمدی نژاد گفت ايالات متحده بايد حمايت از اسراييل و مداخله در امور کشورهای ديگر را متوقف کند. احمدی نژاد بارها خواهان نابودی اسراييل شده است.

پرزيدنت باراک اوباما در مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی العربيه گفت در صورتيکه ايران مشت خود را باز کند، دولت او دست خود را بسوی ايران دراز خواهد کرد.

احمدی نژاد می گويد او از تغيير در سياست آمريکا استقبال می کند، اما تغيير بايد اساسی باشد.

رابرت وود سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا در واکنش به اظهارات احمدی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گوئی با خبرنگاران تکرار کرد که ايالات متحده سياست خود را نسبت به ايران را بررسی می کند، و افزود ايران می داند که اگر می خواهد بار ديگر نظر مساعد جامعه بين المللی را بدست آورد، بايد عملکرد خود را تغيير دهد.

سحنگو در اين زمينه به برنامه اتمی بحث انگيز ايران و به گفته وی حمايت جمهوری اسلامی ايران از ترور در خاورميانه، اشاره کرد.

جرج بوش، رييس جمهوری سابق آمريکا، گفت و شنود با تهران را بدليل سرسختی ايران در ناديده گرفتن درخواست های بين المللی برای متوقف ساختن برنامه اتمی خود، رد می کرد.

XS
SM
MD
LG