لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۴

شمار آوارگان در جهان  به ۱۶ میلیون نفر نزدیک شد


شمار آوارگان در جهان  به ۱۶ میلیون نفر نزدیک شد
شمار آوارگان در جهان  به ۱۶ میلیون نفر نزدیک شد

شمار آوارگان در جهان در سال گذشته به ۱۶ میلیون نفر نزدیک شده است. افغان ها، فلسطینیان، عراقی ها، برمه ای ها ، سومیائی ها و سودانی ها در میان بزرگترین جمعیت آوارگان قرار دارند. ایالات متحده برای کمک به کسانی که از هراس سرکوب بدلایل نژادی ، ملیت، باورهای سیاسی یا عضویت در گروه اجتماعی ویژه ای از سرزمین هایشان رانده شده اند، با کمیساریای عالی آوارگان و پناهجویان وابسته به سازرمان ملل متحد و دیگر سازمان های بین المللی و غیر دولتی همکاری می کند.

دفتر جمعیت، آوارگان و مهاجرت وزارت امور خارجه آمریکا حفاظت، کمک و راه حل های قابل دوام برای آوارگان و قربانیان مناقشه در سراسر جهان فراهم می آورد. بازگشت داوطلبانه به کشورهای مبدا، ادغام در چوامع محلی و اسکان دوباره در ایالات متحده از جمله چنین همکاری هایی است.

در سال مالی ۲۰۰۸، دفتر جمعیت، آوارگان و مهاجرت، بیش از یک میلیارد دلار کمک جهت اجرای برنامه های امدادی برای میلیون ها آواره، افرادی کسانی که خانه و مکان زندگی خودر را از دست داده اند، و قربانیان مناقشه در سراسر جهان تامین کرده است. تامین نیازمندی های اولیه و ضروری مانند تامین آب، سرپناه و مراقبت های بهداشتی از آن جمله است.

دولت ایالات متحده طی چندین سال گذشته از بازگشت داوطلبانه و ادغام دوباره بیش از یک میلیون آواره به افغانستان، بروندی، جمهوری دمکراتیک کنگو، لیبریه، موریتانی، و سودان جنوبی حمایت کرده است. در سال ۲۰۰۸ بیش از ۲۷۵ هزار افغان از ایران و پاکستان بازگشتند. زمانی که آوارگان قادر نیستند بسلامت به خانه هایشان باز گردند، ادغام در کشوری که به آن گریخته اند، همچنان راه حلی مهم در آفریقا، آسیا و اروپای شرقی است.

کمتر از یک درصد آوارگان در سراسر جهان در کشورهای ثالث ساکن شده اند. با این حال، اسکان دوباره گزینه حفاظتی مهمی برای اکثر گروه های آسیب پذیر آوارگان است که نه می توانند به کشور خود بازگردند و نه قادر هستند در کشورهایی که به آنجا گریخته اند باقی بمانند. اسکان دوباره همچنین فرصت پیوستن دوباره به اعضای خانواده را که ممکن است قبلا ساکن شده باشند، برای آوارگان فراهم می آورد.

ایالات متحده همچنان بزرگترین کشور جهان برای اسکان دوباره است. سال پیش، بیش از ۶۰ هزار آواره زندگی های جدیدی را در آمریکا آغاز کردند. از سال ۱۹۷۵ بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار آواره در آمریکا ساکن شده اند.

تعهد آمریکا به حفاظت از آوارگان و کمک به آنها عمیق و لازم الاجرا است. بخشی از تاریخ ما است و در قلب آنچه ایالات متحده به آنها پايبند است قرار دارد.

XS
SM
MD
LG