لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۱

ایران صفر- تایلند صفر


تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی خود در چارچوب رقابتهای مقدماتی جام ملتهای آسیا- امروز، چهارشنبه مقابل تایلند متوقف شد.

دراین بازی كه در ورزشگاه راجامانگالای بانكوك برگزار شد، شاگردان علی دایی در مقابل تیم میزبان، به تساوی بدون گل رضایت دادند. در این دیدار، حسین کعبی، محمد نوری و کریم باقری از ایران و سه بازیکن از تیم تایلند کارت زرد گرفتند.

تیم ایران که، در بازی نخست خود دراین رقابتها شش بر صفر تیم سنگاپور را مغلوب نمود، با کسب این تساوی ۴ امتیازی شد و درصدر گروه قرار گرفت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران علی دایی، از عملكرد اعضای تیم ملی فوتبال ایران مقابل تایلند ابراز رضایت كرد. علی دایی گفت همانطور كه از قبل پیش بینی كرده بودم بازی سختی را مقابل تایلند داشتیم، در نیمه نخست تیم ملی ایران بازی خوبی را به نمایش گذاشت و توپ و میدان را در اختیار داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران افزود در نیمه نخست، برخی موقعیت های تیم ملی ایران از دست رفت و در اوایل نیمه دوم نیز تیم ملی تایلند بهتر از ایران بازی كرد و چند حمله خوب روی دورازه تیم ملی داشت كه یكی از این موقعیت ها سبب تك به تك شدن مهاجم تیم ملی تایلند با دروازه بان ایران شد كه سید مهدی رحمتی به خوبی از دروازه ایران دفاع كرد .

سرمربی تیم ملی ایران این بازی را برای تیم ملی دشوار دانست و گفت هردو تیم به خوبی بازی كردند و تیم ملی ایران برای گرفتن سه امتیاز به این میدان آمده بود، ولی همین یك امتیاز هم خیلی برای تیم ملی ایران خوب است، زیرا موفق شدیم در خانه حریف امتیاز بگیریم.

وی با اشاره به اینكه تایلند جزو چهار تیم برتر شرق آسیاست گفت این بازی خوبی برای تیم ملی ایران بود و با توجه به اینكه تیم ما در زمین حریف و مقابل تماشاگران تایلند بازی می كرد و همچنین وضع بد آب و هوای تایلند، از عملكرد اعضای تیم ملی ایران رضایت دارم .

این درحالیست که منتقدان کادر فنی تیم ملی معتقدند که این تیم به هیچ وجه در حد و اندازه های ایران نیست و تیمی مانند تایلند، نباید بدین ترتیب تیم ایران را غافلگیر کند.

اما در دیگر بازی این گروه، تیم فوتبال سنگاپور با حساب ۲ بر یك مهمان خود اردن را شكست داد. در گروه دوم این رقابتها نیز استرالیا با اندونزی به تساوی بدون گل رسیدند و عمان نیز با یک گل تیم کویت را شکست داد. در گروه اول مقدماتی جام ملتهای آسیا، بازی یمن وهنگ کنگ یک بر صفر به سود یمن خاتمه یافت وازهمین گروه دیدار دو تیم بحرین و ژاپن نیزبا پیروزی یک برصفر تیم بحرین دنبال شد.

از گروه نخست این مسابقات نیز، بازی دو تیم امارات و ازبکستان ، یک بر صفر به سود تیم ازبکستان به پایان رسید.

XS
SM
MD
LG