لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۵

واکنش آمريکا به تصميم اتحاديه اروپا در مورد سازمان مجاهدين خلق


سازمان مجاهدين خلق ايران، اقدام اتحاديه اروپا را در مورد حذف نام مجاهدين از فهرست سازمانهای تروريستی جشن گرفته است و از آمريکا نيز خواسته است به اتحاديه اروپا تأسی جويد.

روز سه شنبه بيش از هزار تن از هواخواهان و سمپات های مجاهدين خلق در برابر ستاد مرکزی اتحاديه اروپا در بروکسل به تظاهرات پرداختند.

بدنبال چند رأی دادگاه، مبنی بر اينکه اتحاديه اروپا قادر به اثبات نظريه خود در مورد ماهيت تروريستی سازمان مجاهدين خلق نبوده است، اتحاديه اروپا روز دوشنبه، نام مجاهدين خلق را از فهرست سازمانهای تروريستی حذف کرد.

جمهوری اسلامی ايران به تصميم اتحاديه اروپا اعتراض کرد و فرانسه نيز اعلام کرد که از تصميم اتحاديه اروپا درخواست تجديد نظر خواهد کرد.

مريم رجوی، رئيس مجاهدين خلق، در تظاهرات روز سه شنبه از آمريکا مؤکداً درخواست کرد نام مجاهدين را از فهرست سازمانهای تروريستی خود، حذف کند.

وزارت امور خارجه آمريکا ميگويد هيچگونه دليلی که حاکی از تغيير سياست دولت آمريکا در اين زمينه باشد، وجود ندارد.

سازمان مجاهدين خلق در سالهای دهه ١٩٦٠ تأسيس شد و به پيروان آيت الله روح الله خمينی در امر واژگون ساختن حکومت شاه، که مورد حمايت آمريکا بود، کمک کرد، ولی مجاهدين خلق، بزودی، عشق و علاقه خود را به خمينی از دست دادند و هزاران تن از هواداران مجاهدين، کشته و زندانی شدند و برخی نيز به اجبار راه تبعيد را درپيش گرفتند.

خبر مرتبط

اتحادیه اروپا مجاهدین خلق را از فهرست سازمان های تروریستی خارج کرد

XS
SM
MD
LG