لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۱

حسین کلهر اولین و تنها اسکی باز ایرانی در جام جهانی اسکی آلپاین


درادامه رقابتهای جام جهانی اسکی آلپاين، رقابتهای که در پيستهای کيتسبول اتريش برگزار شد، حسين کلهراز ايران موفق شد بعنوان اولين وتنها اسکی بازايرانی حاضر درمسابقات اسکی آلپاين ، نام خود را در تاريخ ورزش ايران به ثبت رساند. اين اسکی باز ۲۵ ساله و دانشجوی رشته مديريت ورزشی، که اسکی را از خانواده اش و در پيستهای در اسکی مارپيچ جام جهانی، با ۱۶ ثانيه اختلاف از نفر نخست به کار خود پايان داد و از راهيابی به دور دوم ناکام ماند. وی از اميدهای ايران در مسابقات اسکی المپيک زمستانی ونکور کاناداست.

مسابقات اسكی زنان

اما مسابقات اسكی زنان که درايتاليا پيگيری می شود، در پيست اسكی كورتينا دی آمپزو روز يکشنبه، درآخرين روز مسابقات، جسيکا ليندل ويکاربی از سوئد موفق شد، در رشته سوپر جی، به عنوان نخست دست يابد و بالاتر از اسکی بازان اتريشی و سویيسی قرار گيرد. پس از او آنا فنينگر و آندريا دتلينگ به ترتيب دوم و سوم شدند. جسيکا ليندل ويکاربی مسير يک کيلومتر و ۸۵ متری پيست کورتينا را در يک دقيقه و ۲۵ ثانيه و ۱۳ صدم ثنيه پيمود تا به اولين عنوان قهرمانی خود در يک مرحله از رقابتهای جام جهانی اسکی دست يابد.

رقابتهای اسکی تله مارک قهرمانی جهان

رقابتهای اسکی تله مارک قهرمانی جهان که در کرايشبرگ اتريش جريان داشت در آخرين روز اين مسابقات، با موفقيت اسکی بازان نروژی همراه شد. آنها توانستند دو جايزه بزرگ اين رقابتها را کسب نمايند.

زيگريد ريخوس موفق شد حريف سر سختش آملی ريموند سویيسی را پشت سر گذارد و در رقابتهای اسپرينت کلاسيک يا سرعت عنوان نخست اسکی بازان زن قهرمانی جهان را بدست آورد.

همچنين بورگ سوويک ديگر نروژی پيروز اين مسابقات در گروه مردان بود. تيم اسکی نروژ در پايان مسابقات ۴ روزه کرايشبرگ، موفق به کسب ۶ مدال طلا،۳ نقره و ۲ برنز گرديد و عنوان قهرمانی تيمی را نيز از آن خود کرد.

رکوردی جديد در اسکی پرش

رقابتهای جام جهانی اسكی پرش در ويستلرونکوور كانادا ، پانزدهمين مرحله از مسابقات جام جهانی FIS – روز يکشنبه اين هفته با رکورد شکنی گريگور شليرنزآور پايان يافت.

اين اسکی باز اتريشی موفق شد با پرش ۱۴۹ متری خود ٢/٢٩٣ امتياز بدست آورد و ضمن کسب عنوان قهرمانی حدنصابی جديد بجا گذاشت. شليرنزآور ۱۹ ساله، با کسب هفتمين عنوان پيروزی خود در رقابتهای اسکی پرش جام جهانی، هم اکنون در رده بندی جام جهانی نيز، بعد از ١٥ رقابت در صدر قرار دارد. در اين رده بندی سيمون امان سویيسی، و ولفگانگ لويتزل اتريشی به ترتيب دوم و سوم هستند.

XS
SM
MD
LG