لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۵

گزارش: گرمای زیاد قهرمان را به خانه فرستاد


مدافع عنوان قهرمانی تنیس آزاد استرالیا، نواک ژوکویچ صرب با قبول شکست، از این رقابتها کنار رفت.

مسابقات تنیس آزاد استرالیا درمرحله یك چهارم پایانی امروز، سه شنبه، با دو دیدار در گروه مردان پیگیری شد كه ابتدا اندی رادیك آمریکایی به مصاف نوواك ژوكویچ صرب رفت. اندی رادیک که در رده بندی تنیس مردان جهان در رتبه هفتم جدول جای دارد، در پیکار با نفر سوم این رده بندی و مدافع عنوان قهرمانی اوپن استرالیا، در ست اول ۷-۶ نتیجه را واگذار کرد، ولی در ست دوم ۶-۴ به برتری رسید و این برتری را در ست سوم با حساب۶-۲ به نام خود نوشت. در ست چهارم این پیکار، نواک ژوکویچ که ۱ به ۲ از حریفش عقب بود، تصمیم گرفت تا از ادامه مسابقه انصراف دهد و پیروزی را به رادیک ببخشد.

البته گرمای کم نظیر هوای ملبورن، محل مسابقات تنیس آزاد استرالیا، که به ۳۵ درجه سانتیگراد رسید، و تاثیرآن بر بازی ورزشکاران نیز، یکی از دلایل اصلی این کنارگیری از سوی ژوکویچ بود .
به هرحال ژوکویچ ۲۱ ساله چهارمین تنیسوری است که در این دوره از رقابتها به دلیل گرمای هوا از مسابقات کناره گیری می کند.

بدین ترتیب اندی رادیک به عنوان نخستین تنیس باز به دور نیمه نهایی این مسابقات گام گذاشت.

حریف بعدی او راجر فدرر سوییسی است چرا که فدرر نیز در دیدار دیگری در مصاف با خوان مارتین دلپورتوی آرژانتینی با نتیجه ۶-۳ در ست اول و نتایج ۶ صفر در دو ست دیگر در مجموع در سه ست پیاپی به پیروزی دست یافت و راهی دور نیمه نهایی این گرانداسلم شد.

این رقابتها روز گذشته نیز با پیروزی مرد شماره یك تنیس رافائل نادال اسپانیایی و حذف یكی از مدعیان كسب عنوان قهرمانی اندی موری بریتانیایی نفر شماره ۴ تنیس جهان همراه بود.

فردا، چهارشنبه، نیز درهمین چارچوب رافائل نادال و فرناندو ورداسكوی اسپانیایی به ترتیب با ژیل سیمون و ژو ویلفرد سونگای فرانسوی مسابقه خواهند داد.

اما مسابقات تنیس آزاد استرالیا، اولین گراند اسلم سال- در رقابتهای زنان با نیز با پیروزی نفر هفتم رده بندی ورا زواناروای روس همراه بود.

در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات اوپن استرالیا، ورا زواناروا از روسیه در زمیین تنیس رود لاور ارنای شهر ملبورن به مصاف فینالیست ۲۰۰۷ تنیس ویمبلدون، ماریون بارتولی فرانسوی رفت.

بارتولی با حذف قهرمان سابق جهان ونوس ویلیامز آمریکایی، امید داشت تا با حضور در نیمه نهایی و شاید در فینال به آرزوی چنیدین ساله خود جامعه عمل بپوشاند در پیکار با زواناروای آماده، بختی برای پیروزی نداشت.

زواناروا در مقابل سرویسهای پر قدرت بارتولی هیچ مشکلی نداشت و توانست برتری های خود را به رخ این تنیس باز کهنه کار بکشاند. زواناروا که چندیست در اکثر میادین تنیس موفق ظاهر شده است در این دیدار، در دو ست و با نتایج ۶-۳ و ۶-صفر نفر شانزدهم تنیس زنان را ناکام گذاشت و خود به مرحله نیمه نهایی گام گذاشت. این تنیس باز ۲۴ ساله روس برای نخستین بار در طول دوران تنیس حرفه ای خود، در مسابقات معتبری چون گراند اسلم استرالیا جزو ۴ تنیس بازبرتر قرار گرفت و باید برای راهیابی به فینال با هموطنش، دینارا سافینا مصاف دهد.

XS
SM
MD
LG