لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۷

اوباما درباره طرح خود برای احیای اقتصاد با جمهوریخواهان کنگره بحث می کند


پرزیدنت باراک اوباما با رهبران حزب جمهوریخواه در کنگره درباره پیشنهاد ۸۳۵ میلیارد دلاری خود برای احیای اقتصاد گفت و گو می کند.

آقای اوباما روز سه شنبه هنگام ورود به ساختمان مجلس نمایندگان برای خبرنگاران دست تکان داد و به آنها لبخند زد و سپس عازم ملاقات با جمهوریخواهان سنا شد.

جمهوریخواهان برمخالفت با طرح مخارج عظیم، که حدود ۲۵۰ میلیارد دلار کاهش مالیات ها و ۵۵۰ میلیارد دلار مخارج را شامل می شود، افزوده اند. بخشی از مخارج طرح به اجرای پروژه های عمومی، از جمله ترمیم و نوسازی جاده ها و پل ها اختصاص دارد.

جمهوریخواهان می گویند اقلام غیر لازم در لایحه وجود دارد، از جمله اعتباراتی برای طرح های تنظیم خانواده «مدیک اید» (برنامه بیمه مراقبت های بهداشتی) برای آمریکاییان کم درآمد. جمهوریخواهان می خواهند طرح شامل معافیت های مالیاتی بیشتری باشد که به گفته آنها موجب تقویت فوری اقتصاد بیمار آمریکا خواهد شد.

بحث درباره لایحه در پی تایید وزیر جدید خزانه داری در روز جمعه و موج خبرهای بد برای اقتصاد آمریکا، از جمله تقلیل عظیم مشاغل در چندین شرکت بزرگ، صورت می گیرد.

تیموتی کایتنر، وزیر خزانه داری، امروز در نخستین روز کامل کاری خود، مقررات جدیدی را برای محدود ساختن نفوذ لابیگرها و صاحبان منافع ویژه در برنامه کمک اضطراری اعلام کرد، با این هدف که نفوذ سیاسی بر اختصاص دادن پول تاثیر نگذارد.

او گفت این اقدامات بر تعهد دولت به مسلم ساختن خرج پول مالیات دهندگان در موثرترین راه، بار دیگر تاکید می گذارد.

XS
SM
MD
LG