لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۴

حذف برترین تنیس باز زن جهان از اولین گراند اسلم تنیس سال ۲۰۰۹


يلنا يانکوويچ، برترين تنيس باز زن جهان از صربستان، از راهيابی به مرحله يک چهارم نهايی رقابتهای تنيس آزاد استراليا باز ماند. بخت نخست کسب عنوان قهرمانی و نفر اول رده بندی تنیس بازان برتر جهان، یلنا یانکویچ صرب در دور چهارم از مسابقات تنیس آزاد استرالیا در ملبورن، مقابل ماريون بارتولی فرانسوی قرار گرفت و در ۲ ست طعم تلخ شکست را پذیرا شد. بارتولی که در رده شانزدهم تنیس بازان جای دارد، يانکوويچ را در ست نخست با نتيجه ۶-۱ در ست دوم با حساب ۶- ۴ شکست داد و از گردونه رقابتها حذف نمود.

اما داینارا سافینا نفر سوم جدول تنیس بازان wta تور، توانست اليزه کورنی فرانسوی را مغلوب نماید. سافينای روس، دراين ديدار ست دوم را ۶-۲ واگذار کرد ولی در ستهای اول و سوم با نتایج ۶-۲ و ۷-۵ به پیروزی رسید.

همچنین امروز، ورا زواناروای روس موفق شد نادیا پتروا هموطنش را شکست دهد ویلنا دوکیچ ازاتریش نیز، با برتری بر حریف روسش به دور پنجم راه یافت.

در رقابتهای گروه مردان، در دور چهارم نخستین گرند اسلم سال ٢٠٠٩ راجر فدرر، مرد شماره دو تنیس جهان، با نتیجه ۳ به ٢ از سد توماس بردیچ گذشت و راهی دور بعد شد. اندی رادیك آمریکایی، بخت هفتم فتح جام نیز، در ۳ ست مقابل تامی روبردوی اسپانیایی به برتری دست یافت و به دور بعد گام گذاشت.

و خوان مارتين دلپورتو ازآرژانتين، نفر هشتم تنیس جهان، نیز موفق شد مارين سيليچ از کرواسي را ۳ بر یک شکست دهد وبه مرحله بعد صعود نماید.

XS
SM
MD
LG