لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۷

حذف هر ۵ فرنگی کار ایران در روز دوم جام کشتی ترکیه


درمسابقات كشتی فرنگی جام وهبی امره در ترکیه، هر پنج کشتی گیر وزن دوم ایران با شکست از حریفان خود ازگردونه رقابتها حذف شدند. در دومین روز این رقابتها حمید باوفا ،وعلی اشكانی ،مهرزاد زارع ، فرشاد علیزاد ومحمد قربانی همگی با قبول شكست برابر حریفان ازگردونه مسابقات كنار رفتند.

در روز دوم و پاياني اين رقابتها

حميد باوفا در وزن ٦٠ كيلوگرم به مصاف حريف آذربايجاني رفت و در سه تايم و با نتايج ۳- ۱ ، صفر – ٤ و ۱- ۲ شكست خورد و بدليل شكست اين كشتي‌گير آذربايجاني در دور بعد باوفا شانس كسب مدال را از دست داد.

در اين وزن اشكاني نيز حذف شده بود. در وزن ٧٤ كيلوگرم نيز مهرزاد زارع از دور رقابت‌ها حذف شد و فرشاد عليزاد در دور چهارم با نتايج ۳- صفر، ۲ – صفر و ۱- ۱ مغلوب شد. همچنين در وزن ٩٦ كيلوگرم محمد قرباني در دور سوم با نتايج ۱ – ۱ و ٥- ۲ حريف فنلاندي را شكست داد قرباني در دور بعد با نتايج ۱- ٤ و ۱- ۲ مغلوب كشتي‌گير ترك شد.

بدین ترتیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران با دو نشان طلای سعید عبدولی و حبیب ‌اخلاقی ، تك نقره قاسم رضایی و دو برنز باقرتوكلیان و محسن بشینجی به كار خود در این رقابتها پایان داد. در خاتمه اين مسابقات بعد از تیم میزبان، ترکيه، تیم ایران با بدست آوردن دو مدال طلا ، يک نقره و دو نشان برنز به مقام نايب قهرماني دست یافت.

در دو خبر کوتاه دیگر از ورزش ایران

در آخرین رنكینگ جهانی رکابزنان که اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری پس از برگزاری ۴ مرحله از رقابتهای جام جهانی دوچرخه سواری پیست، اعلام كرد، دوچرخه سواران ایران، در تمام رشته های پیست، سیری نزولی داشتند. از بین چهار مرحله جام جهانی، تیم ایران تنها در جام جهانی بیجینگ چین شرکت کرد که در مجموع به سقوط رکابزنان ایرانی در جدول امتیازات منجر شد.

و خبرآخرآنکه- تیم ملی بیس بال ایران ازامروز اردوی تدارکاتی خود را به منظور افزایش آمادگی برای مسابقات آسیایی فیلیپین در ورزشگاه شهر بوشهرآغازکرد.

۱۸ تن از ۳۰ ورزشكاری که به مرحله نخست اردوی تیم ملی بیس بال دعوت شده اند- بعنوان تیم ملی ایران در مسابقات آسیایی بیس بال شرکت میکنند. این رقابتها از ۲۹ اسفند تا ۹ فروردین در شهر مانیل فیلیپین برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG