لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۸

گزارش هنری: مراسم اهدای جوایز اتحادیه بازیگران فیلم و تلویزیون آمریکا برگزار شد


اتحادیه بازیگران سینما و تلویزیون ایالات متحده روز یکشنبه پانزدهمین مراسم اهدای جوایز خود را، علیرغم اختلاف نظرهایی که با اعضای خود برای مواد قراردادهای تازه با آن ها دارد، برگزار کرد.

فیلم میلیونر زاغه نشین که وقایع آن در شهر مومبای (بمبئی) در هندوستان می گذرد با شرکت جمعی از بازیگرانی که اغلب آن ها در ایالات متحده ناشناس به شمار می روند، توانست یکی از مهم ترین جوایز اتحادیه بازیگران فیلم و تلویزیون آمریکا را که مجموع بازیگران در یک فیلم است را به خود اختصاص دهد.

فیلم میلیونر زاغه نشین با مجموعه بازیگران فیلم های برجسته دیگری چون وضعیت غریب بنجامین باتن با شرکت برد پیت و کیت بلانشت، شک با شرکت مریل استریپ، فراست / نیکسون با شرکت فرانک لانجلا، و میلک با شرکت شاون پن رقابت می کرد.

شاون پن توانست جایزه بهترین بازی نقش اول مرد جوایز اتحادیه بازیگران فیلم و تلویزیون آمریکا را برای بازی در نقش هاروی میلک، یک فعال حقوق همجنسگرایان در فیلم میلک، به دست آورد و مریل استریپ برنده بهترین بازیگر زن سال برای ایفای نقش اول در فیلم شک شد.

بازیگر فقید استرالیایی تبار، هیث لجر، جایزه پس از مرگ خود را برای بازی در نقش مکمل مرد در نقش ژوکر در فیلم بتمن با عنوان « شوالیه تاریکی» به دست آورد و بازیگر انگلیسی تبار، کیت وینسلت توانست جایزه بهترین بازیگر نقش دوم زن را برای بازی در فیلم کتابخوان به دست آورد.

اعضای اتحادیه بازیگران فیلم و تلویزیون آمریکا اخیرا به مواردی که در قراردادهای تازه آن ها گنجانده شده به این اتحادیه جواب منفی دادند. دلیل رد این قرارداد این است که در آن هیچگونه منافعی از عواید فروش دی وی دی آثار این هنرمندان گنجانده نشده است.

قرارداد قدیمی بازیگران سینما با اتحادیه بازیگران فیلم و تلویزیون آمریکا در ماه ژوئن آینده به پایان خواهد رسید.

XS
SM
MD
LG