لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۳

اوباما می گوید بحران اقتصادی، تغییرات آب و هوایی، و انرژی اولویت های دولت او هستند


باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده می گوید اولویت های دولت او تمرکز بر اقتصاد بحران زده آمریکا، ایجاد استقلال در حوزه انرژی، و مبارزه با تغییرات آب و هوایی خواهد بود.

اوباما روز دوشنبه در کاخ سفید گفت از آژانس حمایت از محیط زیست خواسته استدستور دولت جورج بوش مبنی بر ممانعت از ارتقای استانداردهای زیست محیطی خودروها را مورد بازنگری قرار دهد. رییس جمهوری آمریکا همچنین خواستار بهبود عملکرد سیستم سوخت رسانی خودروهای این کشور شد.

باراک اوباما همچنین در آغاز دومین هفته کار خود در کاخ سفید خواهان ایجاد ائتلاف جهانی در مبارزه با گرمایش جهانی شد. او گفت کار زیادی برای انجام دادن باقی مانده است، اما ایالات متحده «گروگان» منابع تحلیل رفته، رژیم های متخاصم و سیاره ای که در حال گرم شدن است نخواهد بود.

اوباما در مورد اقتصاد گفت در حالی که بسته جدید محرک اقتصادی در راه است، کشور نمی تواند پذیرای تاخیری در این زمینه باشد.

رییس جمهوری آمریکا پشتکار و حساسیت قابل توجهی برای شکل گرفتن بسته محرک اقتصادی که ارزش آن بیش از ۸۲۰ میلیارد دلار خواهد بود از خود نشان داده است.

وی روز جمعه برای بحث در این خصوص با رهبران هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در کنگره دیدار کرد. انتظار می رود آقای اوباما روز سه شنبه برای رایزنی با رهبران حزب جمهوریخواه در خصوص اقتصاد به کنگره برود.

XS
SM
MD
LG