لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۰

مقامات عراقی خود را برای انجام انتخابات ايالتی در روز دوشنبه آينده آماده می سازندانتخابات شوراهای ايالتی در ١٤ ايالت از ١٨ ايالت عراق به انجام خواهد رسيد، و بيش از ١٤٠٠ کانديدا برای کسب ٤٠٠ کرسی شوراهای ايالتی به رقابت برخواهند خاست.

ژنرال ری ادرنو، فرمانده کل نيروهای آمريکایی در عراق در مصاحبه ای گفت، در صورتی که عراق موفق شود در سال جاری، انتخابات خود را توام با مسالمت به انجام رساند و در صورتيکه مردم با منتخبين خود دست همکاری دهند، آرامش نسبی که در عراق حکمفرما شده است، قابل تغيير نخواهد بود.

آمارگيری های ارتش آمريکا نشان ميدهد، در ماه جاری، ميزان خشونت در عراق اندکی افزايش يافته است، اما، در مجموع، ميزان خشونت از تابستان سال ٢٠٠٣ تا بحال در پایين ترين حد خود بوده است.

مقامات عراقی، به منظور افزايش ميزان امنيت، دستور داده اند تا روز ٣١ ماه ژانويه – روز انجام انتخابات – شبها، محدوديت رفت و آمد اِعمال شود. علاوه بر اين، مقامات دستور داده اند در روز انتخابات، مرزهای عراق بسته شود. در آن روز، فقط وسایط نقليه ای که دارای کارت مخصوص عبور و مرور باشند، حق حرکت در خيابانهای بغداد و ساير مراکز ايالات را خواهند داشت. عبور و مرور برای ديگران ممنوع خواهد بود.

خبر مرتبط:
سفیر جمهوری اسلامی: ایران در انتخابات عراق مداخله نمی کند


XS
SM
MD
LG