لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۳

تدابیر امنیتی در هند در آستانه روز ملی آن کشور افزایش یافت


در حالی که در آستانه روز ملی هند تدابیر امنیتی در آن کشور افزایش یافته است سحرگاه امروز، یکشنبه، دو ستیزه گر مسلح مظنون پاکستانی در حومه دهلی نو در برخورد با پلیس هند کشته شدند.

دو ستیزه گر مظنون پاکستانی در تعقیب با اتومبیل و تیراندازی پلیس، در حومه دهلی نو، پایتخت هند، کشته شدند. در این تیراندازی یک مامور پلیس نیز مجروح شد.

این برخورد در حالی صورت گرفت که به دنبال حمله ستیزه گران به بمبئی در اواخر سال مسیحی گذشته که منجر به کشته شدن ۱۷۹ نفر شد تنش بین هند و کشور همسایه آن، پاکستان، افزایش یافته است.

به گفته پلیس هند دو ستیزه گر مسلح که احتمال می رود پاکستانی باشند سحرگاه امروز، به ضرب گلوله در نویدا در چند کیلومتری دهلی نو کشته شدند. یکی از ستیزه گران مجروح گفت که نامش فاروق و ساکن پاکستان است. او همچنین گفت نام همدستش ابو اسماعیل و او نیز ساکن پاکستان بوده است. و هر دو در راه بیمارستان در گذشتند.

این برخورد در آستانه مراسم روز ملی هند که فردا، دو شنبه، برگزار خواهد شد صورت گرفت.

به گفته پلیس هند ستیزه گران که حامل مقدار بسیار زیادی اسلحه و مواد منفجره بودند تلاش می کردند وارد دهلی نو شوند. پلیس همچنین یک پاسپورت پاکستانی و تعدادی مدرک و مقداری پول از ستیزه گران کشف کرده است.

به واسطه نزدیک شدن روز ملی هند و به دنبال حمله اخیر به بمبئی اقدامات امنیتی در هند شدت گرفته است و هزاران مامور پلیس پایتخت آن کشور را تحت مراقبت دارند.

حمله ستیزه گران به بمبئی تنش بین هند و پاکستان را که از زمان استقلال از بریتانیا در سال ۱۹۴۷ در گیر سه جنگ بوده اند افزون ساخته است.

هند می گوید پاکستان قادر نیست ستیزه گران راسرکوب کند و سازمان های امنیتی پاکستان را متهم می کند که در حمله به بمبئی دست داشته اند.

از سوی دیگر هر سال جدایی طلبان و چپ گرایان هند روز ملی آن کشور را تحریم می کنند و به حملاتی علیه ماموران امنیتی و ساختمان های دولتی هند دست می زنند.

XS
SM
MD
LG