لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۹

گزیده روزنامه های یکشنبه ۶ بهمن در ایران 


بسته بودن مرز ایران و عراق به مدت دو روز

روزنامه کیهان از بسته شدن مرز ایران و عراق به مدت دو روز خبر می دهد.به گفته سفیر جمهوری اسلامی در عراق، به دلیل برگزاری انتخابات شوراهای استانی عراق در هفته آینده، مرز مشترک این کشور با ایران در روزهای جمعه و شنبه، یازدهم و دوازدهم بهمن ماه بسته خواهد بود.

به نوشته کیهان، «حسن کاظمی قمی» گفته است دولت عراق برای برگزاری انتخابات شوراهای استانی روزهای جمعه و شنبه ۱۱ و ۱۲ بهمن ماه جاری کلیه مرزهای خود را خواهد بست. وی از ایرانیان خواسته است که در این دو روز از حرکت به سمت مرزهای عراق خودداری کنند.


اعتراض دانشجویان ارومیه به مدیریت دانشگاه

روزنامه آفتاب یزد با اشاره به خبر فوت یک دختر دانشجو در دانشگاه ارومیه، به نقل از «مدیر امور دانشجویان دانشگاه ارومیه» می نویسد :«درمانگاه و مسوولان دانشگاه، در خصوص این دانشجو نهایت همکاری را انجام داده اند.»

به نوشته آفتاب یزد، دانشجوی متوفی، «س-ع»، در سال سوم مهندسی کشاورزی-صنایع غذایی این دانشگاه تحصیل می کرده است. جمعی از دانشجویان این دانشگاه در نمابری اعلام کرده اند این دانشجو به علت «کمبود امکانات درمانی و بی کفایتی مسوولین یک درمانگاه و مسوولین دانشگاه ارومیه» به خاطر یک خونریزی ساده فوت کرده است.

به گزارش آفتاب یزد، مسوولان دانشگاه می گویند که پزشک درمانگاه، دانشجوی مزبور را که دو بار به درمانگاه مراجعه کرده بود، به مرکز پزشکی تخصصی «امام خمینی» معرفی کرده است اما وی زمانی به آنجا منتقل شد که دیگر دیر بوده است.

تبدیل حکم سنگسار به شلاق

روزنامه جمهمری اسلامی از تبدیل حکم سنگسار یک زن به« صد ضربه شلاق» خبر می دهد. یک مقام مسوول در دستگاه قضايی گفته است حكم جرم «كبری نجار» توسط «ریيس قوه قضاييه» تغییر کرده است.

به نوشته جمهوری اسلامی، «سيدمحمود هاشمی شاهرودی» به «كميسيون عفو» این دستور را داده است و اكنون اين حكم تبديل شده است. این مقام قضایی گفته اين پرونده برای بررسی و مورد عفو قرار گرفتن به مناسبت ۲۲ بهمن ماه در ليست عفو قرار دارد.


قیمت نفت ایران کمتر از ۴۰ دلار

روزنامه سرمایه از کاهش قیمت نفت خام صادراتی ایران به کمتر از ۴۰ دلار در هر بشکه خبر داده است.

به نوشته این روزنامه، قیمت هر بشکه نفت خام صادراتی ایران، به مقصدهای مختلف در روز چهارشنبه (دوم بهمن) به بشکه ای ۳۸ دلار و ۴۴ سنت رسید.

سرمایه می نویسد، طبق آمارهای «امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران»، بطور میانگین هر بشکه «نفت خام سبک» ایران در روز چهارشنبه (دوم بهمن) ۳۹ دلار و ۵۱ سنت و هر بشکه «نفت خام سنگین» ۳۶ دلار و ۸۸ سنت بود.

XS
SM
MD
LG