لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۰

دولت اوباما نظارت بيشتر بر سيستم مالی را تدارک می بيند


پرزيدنت اوباما با تيم اقتصادی اش برای تبادل نظر در باره رونق بخشيدن به اقتصاد راکد آمريکا ملاقات کرده است.

رئيس جمهوری و مشاوران اقتصادی اش روز شنبه در کاخ سفيد در جلسه ای دوساعته در باره برنامه دولت برای رونق دادن به اقتصاد و تنظيم بودجه کشور بحث و گفتگو کردند.

به گزارش نيويورک تايمز، دولت اوباما در نظر دارد به سرعت برای نظارت بيشتر بر سيستم مالی کشور وارد عمل شود. اين روزنامه در چاپ روز يکشنبه خود ميگويد مقامات ميخواهند قوانين نظارتی بيشتری را در مورد شرکت های سرمايه گذاری و موسسات اعتباراتی وضع کنند، و بر عمليات و معاملاتی که بحران جاری اقتصادی را بوجود آورده است نظارتی بيشتری داشته باشند.

پرزيدنت اوباما روز شنبه در نخستين پيام راديوئی و اينترنتی خود در مقام رياست جمهوری آمريکا به آمريکائيان اطمينان داد برنامه ای که برای رونق دادن به اقتصاد ارائه داده است پيشرفت و موفقيت را به آمريکا باز ميگرداند و نميگذارد پول مردم تلف شود.

جان بوهنر رهبر جمهوريخواهان در مجلس نمايندگان آمريکا در پيام پاسخی اين حزب گفت آنچه که برای احيای اقتصاد ضروری است اقدامی فوری برای معافيت های مالياتی شتاب دهنده به فعاليت های اقتصادی است، نه برنامه های کند و يواش دولتی. وی گفت جمهوريخواهان ايده های خود را در جلسه ای که با حضور رهبران هردو حزب در کاخ سفيد تشکيل شده بود با پرزيدنت اوباما در ميان گذاشتند.

پرزيدنت اوباما ميگويد برای او قابل درک است که چرا بعضی ها به حد و حدود برنامه هشتصد و بيست و پنج ميلارد دلاری رونق بخشی به اقتصاد مشکوک اند، اما هشدار داد که اگر اقدامی انجام نگيرد نرخ بيکاری دو رقمی ميشود و اقتصاد کشور ممکن است معادل هزار ميليون دلار از توانائی هايش را از دست بدهد.

پرزيدنت اوباما ميگويد برنامه او برای رونق دادن به اقتصاد، مولد و نجات دهنده سه تا چهار ميليون شغل خواهد بود، و به سرمايه گذاری در زمينه هائی نظير توليد انرژی های تميز و جايگزين، اصلاح سيستم مراقبت های درمانی، بهبود نظام آموزشی و بازسازی تاسيسات زير بنائی منجر خواهد شد، که اولويت های کشور است.

XS
SM
MD
LG