لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۹

اوباما: برنامه احیای اقتصادی او توانگری را به آمریکا باز خواهد گرداند


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا به آمریکاییان اطمینان می دهد که طرح عظیم رونق اقتصادی او به بازگشت آمریکا به رفاه و توانگری کمک خواهد کرد و پول فقط صرف برطرف ساختن مشکلات کشور نخواهد شد.

آقای اوباما امروز، شنبه، در سخنرانی رادیویی هفتگی خود گفت او می داند که چرا برخی نسبت به اندازه و گستره برنامه ۸۲۵ میلیارد دلاری پیشنهادی وی تردید دارند.

با این حال، هشدار داد که اگر کاری صورت نگیرد، نرخ بیکاری ممکن است دو رقمی شود، و امکان دارد اقتصاد یک تریلیون دلار ظرفیت خود را از دست بدهد.

رییس جمهوری می گوید هر دو حزب در کنگره روی شکل نهایی برنامه کار می کنند و او امیدوار است آنرا ظرف یک ماه امضا کند.

او سخنرانی خود را با توصیف فضای اقتصادی فعلی آغاز کرد و آنرا « بحران بی سابقه ای که عملی بی سابقه را ایجاب می کند» نامید.

آقای اوباما گفت برنامه رونق اقتصادی او سه تا چهار میلیون شغل بوجود خواهد آورد، وضعیت بیمه و مراقبت های بهداشتی را بهبود خواهد بخشید، مدارس و تاسیسات آموزشی را نوسازی خواهد کرد، جاده ها و گزینه های حمل و نقل عمومی را بهتر خواهد ساخت، و شالوده لازم برای انرژی پاک در آینده را فراهم خواهد آورد.

در پاسخ جمهوریخواهان، جان بوهنر، عضو مجلس نمایندگان، می گوید به آنچه برای بازگردان اقتصاد به مسیر درست نیاز است، کاهش سریع مالیات ها است، نه برنامه های دولتی که به گفته او کند کار می کنند.

در این میان، یک نظر سنجی جدید نشان می دهد ۶۸ درصد آمریکاییان کارهایی که که آقای اوباما از کمتر از یک هفته انجام داده است تایید می کنند.

XS
SM
MD
LG