لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۵

اوباما: اقتصاد آمریکا با بحرانی «بی سابقه» روبرو است


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید انتظار دارد کنگره برای کمک به اقتصاد کشور، ظرف چند هفته برنامه جدید رونق اقتصادی را تصویب کند.

آقای اوباما روز پنجشنبه با رهبران دمکرات و جمهوریخواه کنگره ملاقات کرد و یاد آور شد که اقتصاد آمریکا با بحرانی « بی سابقه» روبرو است، با این حال، گفت انتظار دارد برنامه جدید احیای اقتصادی سه تا چهار میلیون شغل جدید ایجاد کند.

رییس جمهوری از کنگره خواست برنامه را تا نیمه فوریه تصویب کند. او همچنین بر نیاز به افزایش پاسخگویی و شفافیت، برای اطمینان از مصرف مناسب اعتبارات نجات مالی، تاکید گذاشت.

رهبر جمهوریخواه اقلیت مجلس نمایندگان پس از جلسه در خارج از کاخ سفید به خبرنگاران گفت همه بر این نظر بودند که لازم است اقدامی صورت گیرد. اما نسبت به اندازه لایحه ابراز نگرانی کرد و گفت برخی از اقلام آن ارتباطی به احیای اقتصاد ندارد.

جمهوریخواهان این پرسش را مطرح ساخته اند که آیا برنامه پیشنهادی ۸۲۵ میلیارد دلاری دمکرات ها به هدف های خود در ایجاد شغل و کمک به اقتصاد خواهد رسید یا نه.

ننسی پلوسی رییس مجلس نمایندگکان می گوید قانونگاران سعی دارند لایحه را برای امضای آقای اوباما پیش از تعطیلات نیمه فوریه آماده کنند .

XS
SM
MD
LG