لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۸

گزارش: یک بانوی محافظه کارتر از هیلاری کلینتون بر کرسی او در سنا تکیه می زند


پس از هفته ها جنجال جانشین هیلاری کلینتون در سنای آمریکا روشن شد.

دیوید پترسون، فرماندار دموکرات نیویورک، دقایقی پیش خانم کریستین جیلیرند، قانونگذار دموکرات از ایالت نیویورک، را به عنوان سناتوری معرفی کرد که بر کرسی خالی هیلاری کلینتون، وزیر خارجه ی آمریکا، در سنا تکیه می زند.

جیلیبرند نسبت به دیگر کاندیداهای کسب این کرسی از جمله کرولاین کندی، دختر رییس جمهوری فقید جان اف کندی، که دیروز کناره گیری خود را اعلام کرد و اندرو کومو، دادستان کل نیویورک، و حتی کرولین ملونی، قانونگذار ایالتی، چندان شناخته شده نیست. جیلیبرند یک دموکرات محافظه کار و عضو جناح موسوم به «بلو داگ» است که ائتلافی بزرگ در درون دموکرات ها هستند. جیلیبرند از اعضای کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان و کمیته امور کشاورزی کنگره است. او سال دو هزار و شش رقیب جمهوریخواهش در منطقه تمرکز جمعیت جمهوریخواهان در ایالت نیویورک را شکست داد و برای دومین بار به عنوان نماینده نیویورک راهی واشنگتن شد. هیلری کلینتون هم عضو کمیته نیروهای مسلح سنا بود. شاید این انتخاب با توجه اینکه پترسون خود نیز بزودی با انتخابات ایالتی روبروست با نگاه به آینده صورت گرفته باشد.

فرماندار نیویورک ضمن معرفی کریستن جیلیبرند با یادآوری خاطره ای بر استقلال فکری و سیاسی جیلیبرند تاکید گذاشت.

جیلیبرند که قانونگذاران سرشناس ایالت نیویورک چون نیتا لووی، گری اکرمن، سناتور چارلز شومر، و بسیاری دیگر را در پشت خود می دید ابراز امیدواری کرد بتواند پا در راهی بگذارد که هیلری کلینتون پیموده است.

جیلیبرند سال دو هزار و ده در یک انتخابات ویژه باید برای دفاع از کرسی خود به رقابت بپردازد.

XS
SM
MD
LG