لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۷

صدها هزار نفر در انتظار تماشای مراسم تحلیف اوباما


در واشنگتن، صدها هزار نفر محوطه بسیار بزرگ بین ساختمان کنگره و بنای یادبود لینکلن ، معروف به نشنال مال،را برای تماشای مراسم تحلیف نخستین رییس جمهور امریکائی افریقایی تبار پر کرده اند.

مردم با نادیده گرفتن هوای زیر صفر و تدابیر امنیتی بسیار سنگین از پیش از سحرگاه وارد مال شدند، تا صعود اوباما را به بالا ترین مقام کشور شاهد باشند.

انتظار می رود بیش از یک میلیون نفر تا ظهربوقت شرق امریکا یرای تماشای آیین رسمی تحلیف، که روی پلکان کنگره امریکا برگزار می شود، حضور پیدا کنند.

بایدن نخست مراسم تحلیف را که به وسیله جان پل استیونس قاضی دادگاه عالی اجرا خواهد شد انجام خواهد داد. جان رابرتز قاضی القضات سپس مراسم تحلیف باراک اوباما بعنوان رییس جمهوری را اجرا خواهد کرد. بدنبال آن رهبر جدید نطقی ر ا که بسیار انتظار می رود ایراد خواهد کرد.

گفته می شود آقای اوباما در نطق خود بار دیگر امریکاییان را در میانه وخیم ترین بحران اقتصادی از زمان رکود بزرگ به بهبود وضع مطمئن سازد و آنها را به انجام خدمات عمومی و ملی بیشتر تشویق کند.

اوبما، کمپین انتخاباتی خود را بر تغییر استوار ساخت، و به میلیون ها نفر در داخل و خارج الهام داد. او به هشت سال کنترل جمهوریخواهان بر کاخ سفید پایان می دهد.

ت رهبر چدید نظیی که گکه بسیباری از کمنرتظ آن هستند ایدارد خواهد کرد.

پس از شرکت در مرذدسیم تحلسیف، پریدنت بوش و همشر

XS
SM
MD
LG