لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۹

چند خبر ورزش از ایران


ایران در رقابتهای اسکواش قهرمانی آسیا

در سومین روز مسابقات اسکواش قهرماني آسيا، ملي پوشان جوان ايران با سه پيروزي و يك شكست بکار خود ادامه دادند. در ادامه چهاردهمين دوره اين رقابت ها

که در چناي هند برگزاری می شود، سيد محمدرضا ضيا کاشاني برابر ژيوان از چين ۳ بر صفر پيروز شد، وحيد فتحي ديگر نماينده ايران برابر شن جياكي از چين ۳ بر صفر به برتري دست يافت و در اسکواش زنان سوگل ثمودي برابر حريف خود سوگيموتو از ژاپن سه بر يک مغلوب شد و پريا علي نژاد توانست حريف چيني خود را شکست دهد .

کشتی آزاد نوجوانان ایران

در رقابتهای بین المللی کشتی آزاد جام مشفق عیسیف آذربایجان، تیم ایران به مقام سوم دست یافت.

پس از پایان فینال این مسابقات، روز شنبه نوجوانان کشتی آزاد ایران، با کسب یک مدال طلا، سه نشان نقره و سه برنز پس از تیمهای جمهوری آذربایجان و گرجستان به مقام سوم رسیدند.

رقابت های جام جهانی دوچرخه سواری پیست

رقابتهای جام جهانی دوچرخه سواری پیست امروز،یکشنبه، در چین با ناکامی نمایندگان ایران پایان یافت.

درسومین و آخرین روز این مسابقات، در رقابت پایانی رشته مدیسون، تیم ایران با تركیب امیر زرگری و عباس سعیدی تنها نتوانست مسابقه را به پایان ببرد و در مرحله انتخابی رشته سرعت حسنعلی ورپشتی بیست و یكم شد و از صعود به دور بعد بازماند.

پانزدهمین دوره مسابقات همگانی قهرمانی آسیا

تیم دو بزرگسالان فدراسیون ورزش های همگانی ایران با كسب ۲۲ مدال در این رقابتها بکار خود پایان داد.

تیم بالای ۳۵ سال ورزش همگانی ایران که با تركیب ۲۳ ورزشكار به مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده بود، جریان این دوره از مسابقات، موفق به كسب ۶ نشان طلا،۱۲ نقره و ۴برنز و عنوان دهمی شدند.

توكل خزایی، هالی محمد گاندومی، ابراهیم اطاعتی، بهروز خاكساری، احمد آنجفی، محمد ابراهیم شمس الهی، ارسلان كرمانی، سید حسن حسینی، كیومرث كاكاوند، محمد نیرومند، محمد طاهر حیدری، جهانگیر تحریری، حسین فرداد، خسرو جلالوند، حاتم آزادی، عبدالكریم حسینی، صادق شیرزاد، محمد رضا رخشانی، اكبرروحی ورزشکاران و مدال آوران تیم ایران بودند. در این مسابقات كشور میزبان، چین با ۲۸۴ شركت كننده ونپال با تنها سه ورزشكار از منظر تعداد نفرات، حد نصاب ویژه ای از خود بجا گذاشتند. در پایان این دوره از مسابقات چین، به عنوان قهرمانی دست یافت و تایلند نیز دوم شد.


XS
SM
MD
LG