لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۹

هواپیماهای اسراییلی به ۵۰ هدف حماس حمله کردند


نیروهای اسراییل امروز، شنبه به حملات جدیدی در نوار غزه دست زدند، در همین حال گفته شد رهبران اسراییل برای تصمیم گیری درباره این که آیا به هجوم سه هفته ای علیه حماس پایان دهند یا نه، آماده می شوند.

انتظار می رفت کابینه امنیتی اسراییل امروز به یک آتش بس یک جانبه رای بدهد. حماس می گوید به جنگ ادامه خواهد تا درخواست هایش برآورده شود، و نشان می دهد که ترک مخاصمه اسراییل را نادیده خواهد گرفت.

حسنی مبارک رییس جمهوری مصر در سخنانی که از تلویزیون دولتی پخش شد، از اسراییل خواست به عملیات نظامی در نوار غزه بی درنگ پایان دهد و خارج شود.

مذاکره کنندگان مصری تلاش کرده اند آتشی بسی را بین اسراییل و حماس ترتیب دهند.

اسراییل می گوید هواپیماهایش شب هنگام به ۵۰ هدف حماسی، از جمله جایگاه های پرتاب راکت و تونل های قاچاق اسلحه حمله کردند.

مقامات سازمان ملل متحد می گویند در شهر بیت لحیه، در برخورد گلوله های اسراییل به یک مدرسه سازمان ملل متحد دو کودک کشته شدند. یک سخنگوی آژانس امداد سازمان ملل متحد در غزه حمله را محکوم کرد و خواهان تحقیق شد. ارتش اسراییل از زمان آغاز حمله چندین مرکز متعلق به سازمان ملل متحد را گلوله باران کرده است. اسراییل می گوید ساختمان هایی را که معتقد است ستییزه گران فلسطینی در آنها مستقر هستند هدف گرفته است.

در این میان، قراراست مقامات حماس به گفت و گو با میانجیگران مصری در قاهره ادامه دهند. فرستاده اسراییل روز جمعه با آنها ملاقات کرد.

بان کی – مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز به کوشش های دیپلماتیک ادامه می دهد و درباره مناقشه غزه با رهبران لبنان گفت و گو می گند. او بار دیگر خواهان برقراری فوری آتش بس در غزه شده است.

XS
SM
MD
LG