لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۲

بوش: هنوز امکان یک حمله تروریستی وجود دارد 


پرزیدنت بوش با استفاده از آخرین سخنرانی رادیویی هفتگی خود، ازمردم آمریکا خواسته است همچنان مراقب حملات دشمن باشند.

آقای بوش امروز، شنبه گفت بزرگترین تهدید برای آمریکاییان هنوز امکان حمله تروریستی دیگری است و هشدار داد دشمنان کشور شکیبا هستند و تصمیم دارند دوباره حمله کنند.

آقای بوش همچنین بهترین آرزوهای خود را برای رییس جمهوری جدید، باراک اوباما، ابراز داشت.

او خدمت به مردم آمریکا را افتخاری بزرگ برای خود توصیف کرد و گفت در حالی که بعضی از مردم ممکن است با برخی از تصمیماتش موافق نباشند، او همیشه از وجدان خود تبعیت کرده و آنچه را فکر می کرد درست است انجام داد.

آقای بوش گفت او تا پایان عمر «سپاسگزار فرصتی خواهد بود که برای خدمت به عنوان رییس جمهوری»، به «بزرگترین ملت زمین» به وی داده شد.

اوباما، که روز سه شنبه مراسم تحلیف به جا خواهد آورد، نیز با استفاده از آخرین سخنرانی رادیویی پیش از تحلیف، بر اهمیت تاریخی این آیین تاکید گذاشته است.

او امروز، شنبه در یک پیام ویدیویی که برای پخش از اینترنت ضبط شده بود، گفت این مراسم به قلب «عظمت آمریکا» باز می گردد – «انتقال مسالمت آمیز و آرام قدرت» از یک رهبر به رهبر دیگر.

آقای اوباما می گوید این جنبه مرکزی دمکراسی در آمریکا آسان و کاری انجام شده تلقی می شود. اما نیاز است به یاد داشت که در سراسر جهان، میلیاردها انسان «نمی توانند تصور کنند که رهبرانشان قدرت را بدون خونریزی و مجادله رها کنند.»

XS
SM
MD
LG