لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۲

پاکستان بر پای بندی به مقابله با گروه های افراطی تاکید می گذارد


رهبران پاکستان به وزیر امور خارجه بریتانیا اطمینان داده اند که اسلام آباد به تحقیق درباره ستیزه گرانی که مسئول حملات تروریستی در مومبای ( بمبئی سابق) شناخته شده اند و سرکوب آنها، پای بند است.

دیوید میلیباند، وزیر امور خارجه بریتانیا امروز، جمعه، در اسلام آباد با یوسف رضا گیلانی نخست وزیر و شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان ملاقات کرد.

انتظار می رود او با آصف علی زرداری رییس جمهوری و دیگر مقامات نیز ملاقات کند.

اما پراناب مخرجی وزیر امور خارجه هند امروز، جمعه، بار دیگر از پاکستان خواست مظنونین را برای مجازات در هند تحویل دهد.

مقامات پاکستان بارها گفته اند اسلام آباد تنها مرد مسلح بازمانده از حملات را، که پاکستانی است، به هند تحویل نخواهند داد، با این حال، گیلانی نخست وزیر تاکید کرده است پاکستان علیه هر کسی که معلوم شود در حملات در مومبای دست داشت اقدام خواهد کرد.

مقامات امنیتی پاکستان روز پنجشنبه گفتند آنها ۷۱ نفرر ا که به داشتن ارتباط با گروه های متهم به حملات نوامبر مظنون هستند بازداشت کرده اند.

مقامات می گویند بازداشت شدگان اعضای میان و بلند پایه گروه لشکر طیبه و نیز جماعت الدعوه هستند، که متهم است به عنوان یک سازمان پوششی برای ستیزه گران عمل می کرد.

وزیر امور خارجه بریتانیا روز پنجشنبه در جریان توقفی دردهلی نو گفت مقامات پاکستان باید نشان دهند که فعالیت های گروه های تروریستی درکشور را تحمل نمی کنند. او گفت همکاری بیشتر بین هند و پاکستان برای نبرد با تروریسم حیاتی است.

XS
SM
MD
LG