لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۹

وزیر امور خارجه بریتانیا پاکستان را به شتاب در سرکوب عاملان حملات تروریستی در مومبای فراخواند


وزیر امور خارجه بریتانیا به فشار بر پاکستان برای سرکوبی سریع ستیزه گرانی که مسئول حملات تروریستی در مومبای (بمبئی سابق) شناخته می شوند افزوده است.

دیوید میلیباند امروز، جمعه، در اسلام آباد با یوسف رضا گیلانی و شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان ملاقات کرد و سپس گفت مقامات امنیتی و پلیس پاکستان باید سریعتر عمل کنند و بر کوشش برای تحقیق درباره شبکه های تروریستی و اقدام علیه آنها بیافزایند.

مقامات پاکستان به وزیر امور خارجه بریتانیا اطمینان داده اند که اسلام آباد به ادامه تحقیقات پای بند است

انتظار می رفت دیوید میلیباند با آصف علی زرداری رییس جمهوری و دیگر مقامات نیز ملاقات کند.

در این میان، در دهلی نو، پراناب مخرجی وزیر امور خارجه هند امروز، جمعه، بار دیگر از پاکستان خواست مظنونین را برای مجازات در هند تحویل دهد.

مقامات پاکستان بارها گفته اند اسلام آباد تنها مرد مسلح بازمانده از حملات را، که پاکستانی است، به هند تحویل نخواهند داد، با این حال، گیلانی نخست وزیر تاکید کرده است پاکستان علیه هر کسی که معلوم شود در حملات در مومبای دست داشت اقدام خواهد کرد.

مقامات امنیتی پاکستان روز پنجشبنه گفنتد آنها ۷۱ نفر را که به داشتن ارتباط با گروه های متهم به حملات نوامبر مظنون هستند بازداشت کرده اند.

مقامات می گویند بازداشت شدگان اعضای میان و بلند پایه گروه لشکر طیبه و نیز جماعت الدعوه هستند، که متهم است بعنوان یک سازمان پوششی برای ستیزه گران عمل می کرد.

وزیر امور خارجه بریتانیا روز پنجشنبه در جریان توقفی در دهلی نو گفت مقامات پاکستان باید نشان دهند که فعالیت های گروه های تروریستی درکشور را تحمل نمی کنند. او گفت همکاری بیشتر بین هند و پاکستان برای نبرد با تروریسم حیاتی است.

XS
SM
MD
LG