لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۲

برای آنها که مژه بلند دوست دارند


اخیرأ آلرگان، کمپانی تولید کننده بوتاکس از عرضه محصول دیگری که کاربرد همزمان زیبایی ودرمانی دارد، به نام لومیگان خبر داده است. بوتاکس نامی آشنا برای پزشکان، بیماران و بسیاری از مصرف کنندگان محصولات بهداشتی آرایشی است. این دارو برای برطرف کردن اسپاسم پلک چشم ومحو چین و چروک های صورت مورد مصرف گسترده ای دارد.

داروی اخیر، قطره چشمی لومیگان است که اثر درمانی آن کاهش فشار چشم در بیماران مبتلا به گلوکوم یا آب سیاه است و به طور همزمان منجر به رشد سریع و خارق العاده مژه چشم می شود. ماده شیمیایی مؤثر در این دارو، پروستا گلاندین است و به جز آب سیاه یا گلوکوم، در درمان بسیاری از بیماری های دیگر نیز به کار می رود، تا ماه گذشته رشد بی رویه مژه در کنار تغییر رنگ، خارش و قرمزی چشم جزو عوارض جانبی وناخواسته این دارو به شمار می رفت.

مشاوران و تحلیلگران اقتصادی و بهداشتی کمپانی آلرگان با کنار هم قراردادن اطلاعات مربوط به فروش سالیانه ۵ میلیارد دلار ریمل در جهان و گزارش رسیده مربوط به عوارض جانبی قطره چشمی لومیگان، به کشف هیجان انگیزی رسیدند و نتیجه آن افزودن سود حاصل از عرضه این دارو، در عرصه آرایش و زیبایی برای مصرف کنندگان ریمل بود.

تأثیر ناخواسته دیگر لومیگان، پر رنگ شدن عنبیه یا بخش رنگی کره چشم از آبی، سبز و عسلی به قهوه ای پس از ۶ ماه است که آن نیز در صورت تأئید در آینده، میتواند به نوبه خود سود سرشاری نصیب کمپانی نماید. مجموعه مشاهدات فوق پس از جمع بندی به موسسه تحقیقات غذا و داروی آمریکا ارائه شد و این مؤسسه با تأیید دارو برای رشد مژه، اجازه فروش آن را از ابتدای ماه دوم میلادی صادر کرده است.لازم به ذکر است که ماده شیمیایی مؤثر در قطره لاتیس که مخصوص رشد مژه تولید می شود ۲۰% میزان آن در قطره لومیگان است.

یادمان باشد از این پس وقتی به زنی با مژه های بسیار بلند برمی خوریم، این مژه های زیبا الزامأ مصنوعی نیستند.شاید این فرد مبتلا به گلوکوم است ویا فقط به سادگی، قطره لاتیس مصرف می کند.

شاید خوشحال شوید اگر بدانید گروه دیگری از دانشمندان در پی بررسی اثر احتمالی دارو برموی سر، ابرو و سایر نقاط بدن در کنار تغییر رنگ چشم هستند.

منبع: نیویورک تایمز
۱۴ ژانویه ۲۰۰۹

XS
SM
MD
LG