لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۹

در حمله هوائی اسرائیل یک مقام ارشد حماس کشته شد


مقامات سازمان ملل متحد توضیح اسرائیل را که نیروهای آن مجتمع سازمان ملل متحد درشهرغزه را به این دلیل گلوله باران کردند که ستیزه گران از داخل آن تیراندازی می کردند، رد می کنند. این حمله در یک روز نبردهای سنگین، و کشته شدن یک مقام ارشد حماس درحمله هوائی اسرائیل صورت گرفت. مقامات می گویند گلوله ها، که سه نفر را مجروح کرد، ظاهرا فسفر سفید بود که می تواند موجب سوختگی شدید شود.

صدها نفر برای فرار از حمله اسرائیل به مجتمع پناه برده اند. گلوله های اسرائیل همچنین به یک بیمارستان و ساختمانی که در آن رسانه های خارجی دفتر دارند اصابت کرد. چندین خبرنگار زخمی شدند. کمیته بین المللی صلیب سرخ می گوید حدود ١٠٠ بیمار و کارکنان پزشکی درآنچه کمیته آنراآتش مستقیم اسرائیل به بیمارستان می نامد با خطر روبرو بودند.

تانک های اسرائیل روز پنجشنبه به مناطق بیشتری از شهرغزه وارد شدند و موجب شدند هزاران نفر ازخانه هایشان فرار کنند وبسیاری در ساختمان های بلند بدام افتادند.

در این میان، ارتش اسرائیل می گوید « سعید صیام» یک مقام ارشد حماس درحمله هوائی به ساختمانی که او با بردارش در آن بسرمی برد ، کشته شد.

منابع فلسطینی تائید کردند که صیام همراه با اعضای خانواده اش کشته شد. او بعنوان وزیر کشورحماس خدمت کرده بود.

اسرائیل می گوید هدف ازحملات این است که حماس از شلیک راکت بداخل اسیرائیل بازداشته شود. روز پنجشنبه حد اقل ١٥ راکت به جنوب اسراییل پرتاب شد، و حد اقل ٥ نفر مجروح شدند.

وزیر امورخارجه اسرائیل درپی گفت و گو با دبیرکل سازمان ملل متحد در بین المقدس عملیات جاری را جنگ علیه ترور نامید و گفت اسرائیل از خود دفاع می کند.

مقامات فلسطینی می گویند اززمان آغازحمله اسرائیل بیش از یک هزار نفر کشته شده اند، رئیس آژانس کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، گفت ٣٢٠ نفز از قربانیان کودک بودند. وی اظهار داشت ١٥٠٠ کودک مجروخ شده اند. سیزده اسراییلی ، از جمله سه غیر نظامی نیز کشته شده اند

XS
SM
MD
LG