لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۱

گزارش اجتماعی: وسیع ترین پژوهش درمورد بهداشت کودکان ایالات متحده


جسیکا برمن، خبرنگار صدای آمریکا

ایالات متحده با آغاز گزینش کارشناسان داوطلب، دست به یکی از مهم ترین و وسیع ترین پژوهش ها در رابطه با کشف عوامل محیطی و بیولوژیکی که منجر به ایجاد بیماری و اختلالات در بزرگسالی می شود خواهد زد. در این تحقیقات عواملی که این افراد در کودکی در معرض آن قرار گرفته اند یافته می شود. این برنامه پژوهشی وضع بهداشت کودکان، و رشد و نمو انسان ها را از دوران تولد تا سن 21 سالگی مورد بررسی دقیق قرار می دهد.

سازمان ملی پژوهش در مورد بهداشت کودکان، در نهایت شرایط جسمانی بیش از 100 هزار نوزاد را در سراسر ایالات متحده مورد پژوهش و تحقیقات قرار خواهد داد.

پژوهشگران در نظردارند تا از آب، هوا و خاک منازلی که زنان چند ماه اول بارداری خود را در آن می گذرانند نمونه برداری کنند. این نمونه برداری هم چنین شامل آزمایش خون، ادرار و رشته هایی از موی سر این زنان باردار نیز می شود.

در این آزمایش ها، پژوهشگران به دنبال دلایل بروز بیماری هایی چون آسم، سرطان خون و سرطان مغز خواهند بود.

دواین الکساندر، مدیر انستیتوی ملی بهداشت کودکان و رشد و نمو انسانی در مریلند معتقد است این پژوهش ها ظرف چند سال می توانند نتایج مهم و اطلاعات ارزشمندی در این زمینه به دست دهند:« در وهله اول، این تحقیقات خواهد توانست دیدگاه های تازه ای در مورد اختلالات و بیماری های وابسته به زمان تولد و ماه های اول زندگی نوزادان از جمله تولد زودرس و عوارض ناشی از آن در اختیار ما بگذارد. در نهایت، این پژوهش ها ما را به مراحل تشخیص بیماری و اختلالاتی که در بزرگسالی در این کودکان بروز می کند می رساند. بیماری هایی که به اعتقاد بسیاری از این پژوهشگران در نتیجه وقایع و تجربیات روزها و ماه های نخستین زندگی بروز می کند.».

شرکت کنندگان در این پژوهش در بیش از 40 مرکز مختلف در شهرها و روستا های سراسر کشور مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. یکی از اولین اماکن انتخاب داوطلبان، دانشگاه کارولینای شمالی است که کار آن پژوهش و تحقیق در مورد نوزادان در مناطق روستایی خواهد بود. مرکز دیگر، ناحیه کوئینز، یک منطقه پرجمعیت در حومه نیویورک می باشد.

فیلیپ لندریگان از دانشکده پزشکی ماونت سینای معتقد است شرکت کنندگان از منطقه کوئینز نیویورک می توانند جنبه های نوینی از سلامت و بهداشت آمریکا را در اختیار پژوهشگران بگذارند: «بیش از پنجاه درصد از زنانی که در مرکز کوئینز مورد پژوهش قرار خواهند گرفت در خارج از آمریکا زاده شده اند. بنابراین این تحقیقات می تواند نتایج و اطلاعات شگفت آوری در اختیار ما بگذارد.»

هزینه این تحقیقات توسط انستیتوی بهداشت عمومی، مرکز کنترل بیماری ها و مرکز حفاظت از محیط زیست ایالات متحده تامین خواهد شد.

XS
SM
MD
LG