لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۱

گزارش: رهبران دموکرات و جمهوریخواه میزبان ضیافت های رسمی  شب پیش از برگزاری مراسم تحلیف خواهند بود


کمیته برگزاری مراسم سوگند رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد رهبران هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه میزبان ضیافت های رسمی شب پیش از برگزاری این مراسم خواهند بود. سناتور های جمهوری خواه، جان وارنر از ایالت ویرجینیا، چاک هگل از ایالت نبراسکا و سناتور لیندزی گراهام از ایالت کارولینای جنوبی میهمانداران سه ضیافت شامی خواهند بود که دوشنبه شب، شب برگزاری مراسم سوگند، برگزار می شود.

کمیته برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهوری آمریکا می گوید هر سه سناتور در مقام رهبران ملی آمریکا از پشتوانه ای برخوردار هستند که نشان می دهد منافع ملی مردم آمریکا را مهم تر از عقاید حزبی خود دانسته اند. هر یک از این سه سناتور جمهوری خواه در مقام یک آمریکائی، تمام زندگی خود را وقف خدمت به مردم کرده اند.

علاوه بر این از ژنرال کولین پاول، وزیر پیشین امور خارجه آمریکا، سناتور جان مک کین نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا و رقیب آقای اوباما و همچنین جو بایدن معاون رئیس جمهوری منتخب در یکی از ضیافت های ویژه شب برگزاری مراسم سوگند تجلیل خواهند شد. کمیته برگزاری مراسم سوگند ریاست جمهوری آمریکا قبلاً اعلام کرده بود که برگزاری ضیافت های شام به عنوان بخشی از مراسم سوگند، در حقیقت بازتاب تعهد رئیس جمهوری منتخب به عنوان یک پل ارتباطی برای همکاری و رویاروئی با چالش های زمان ماست.
XS
SM
MD
LG