لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۳

پاکستان به همکاری خود در نبرد با تروریسم افزوده است


مقامات ارشد افغان و ناتو می گویند پاکستان به همکاری و کوشش در نبرد با تروریسم در امتداد مرز خود با افغانستان افزوده است.

یک سخنگوی ناتو امروز، چهارشنبه در کنفرانس خبری مشترکی در کابل گفت عملیات نظامی پاکستان در داخل کشور، و نیز عملیات مشترک با نیروهای ناتو و افغان در افغانستان، فعالیت شورشیان در منطقه را محدود کرده است.

در خبری دیگری، پلیس پاکستان می گوید مسیر تدارکاتی نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان، که چند روز به دلیل اعتراض قبایل محلی بسته بود، دوباره باز شده است.

پلیس می گوید رفت و آمد کامیون ها از مسیر، که از جنوب غربی پاکستان می گذرد، امروز در پی مذاکراتی که بین پلیس و ایلمردان انجام گرفت، از سرگرفته شد.

مسیر جنوبی، از طریق قلعه عبدالله به شهر قندهار در افغانستان، در مقایسه با تنگه خیبر، عموما از حملات ستیره گران در امان بوده است.

پلیس می گوید بسته شدن مسیر جنوبی به سلسله حملات ستیزه گران به کامیون ها و تانکرهایی که از تنگه خیبر استفاده می کنند ارتباطی ندارد.

ایالات متحده می گوید قصد دارد امسال حضور سربازان در قندهار را افرایش دهد، و مسیرهای تدارکاتی از پاکستان به افغانستان حیاتی خواهند بود.

XS
SM
MD
LG