لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۶

آمريکا اتهام دخالت در واژگونی حکومت جمهوری اسلامی را بی اساس توصیف کرد


مقامات قضاييه ايران می گويند انتظار دارند بزودی درباره پرونده های چهار ايرانی که به مشارکت در توطئه ای برای سرنگونی دولت اسلامی، با حمايت مالی آمريکا متهم هستند، حکم صادر شود.

علی رضا جمشيدی سخنگوی قوه قضاييه روز سه شنبه گفت ماموران امنيتی چهار نفر را در تهران دستگير کرده اند.

هنوز روشن نيست که محاکمه متهمان چه زمانی آغاز شد، اما جمشيدی گفت مقامات انتطار دارند احکام مربوط ظرف چند روز آينده صادر شود.

جمشيدی گفت دادستان ها مظنونين را متهم کرده اند که سعی داشته اند گروهی را برای آموزش در خارج استخدام کنند، ولی توضيح ديگری در اين باب نداد.

پيش از اين نيز جمهوری اسلامی ايران کسانی را که ادعا ميکند آمريکا از آنها حمايت می کند، به کوشش برای تضعيف دولت متهم کرده است.

يک سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا روز سه شنبه گفت هرگونه اتهامی که ايرانيان برای آمريکا جهت واژگون کردن دولت ايران فعاليت ميکنند، بی اساس است.

مقام آمريکائی گفت که جمهوری اسلامی ايران همواره اتهامات کذب مشابهی را برای متهم کردن و بازداشت فعالين حقوق مدنی و ايرانيانی که برای ارتقاء گفت و شنود آمريکا و ايران فعاليت ميکرده اند، به کار برده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا مؤکداً از جمهوری اسلامی ايران رعايت موازين بين المللی را خواستار شد و خاطر نشان کرد که به بازداشت های بی دليل و خودسرانه شهروندان خود و استفاده از اتهامات امنيت ملی ساختگی برای هدف قرار دادن شهروندان ايرانی، پايان دهد.

XS
SM
MD
LG