لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۹

ربایش دو کودک به فاصله دو روز از حرم امام رضا در مشهد


روزنامه اعتماد در اخبار حوادث خود به انتشار خبر دو مورد كودك ربایی در «حرم امام رضا،» در مشهد پرداخته و می نویسد «دو کودک به فاصله دو روز از حرم مطهر امام رضا(ع) ربوده شدند و جسدشان در منطقه طرقبه کشف شد.»

اعتماد با انتشار تصاویر این دو كودك می نویسد یكی از قربانیان، به نام «محمد امین» سه سال داشته است كه در حین بازی در حرم و از كنار مادر خود ربوده شد و ماموران صحن نیز قادر به پیدا كردن وی نبودند. به نوشته اعتماد، جسد این كودك در همان روز در «طرقبه» پیدا شد. به نوشته اعتماد « کارآگاهان پی بردند کودک ساعاتی بعد از ربوده شدن به قتل رسیده است و عامل یا عاملان این جنایت پس از کشتن پسربچه جسد او را داخل یک کیسه پلاستیکی گذاشته و به مکانی خلوت در طرقبه انتقال داده اند.»

اعتماد در ادامه می نویسد «در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت، قتل دومین کودک به پلیس گزارش شد، اما این بار قربانی جنایت یک دختربچه چهار ساله بود.» این كودك كه «آرزو» نام داشت، همچون قربانی اول در حرم مشغول بازی بوده و خواهرش آخرین فردی بوده كه وی را دیده است. پدر و مادر این دختر نیز ساعاتی قبل از پیدا شدن جسد فرزندشان مفقود شدن او را گزارش داده بودند.

به گزارش اعتماد، «خواهر آرزو که آخرین فرد همراه وی بود، گفت؛ در آن شلوغی زنی به من نزدیک شد و با لحنی مهربان با من صحبت کرد و گفت؛ چقدر خوب با خواهرت بازی می کنی. بعد از من اجازه خواست او را هم در بازی خودمان شریک کنم. من هم قبول کردم چند قدم جلوتر از آنها روی پله ایستادم و قرار شد آنها پشت سرم بیایند، اما همین که سوار پله شدم دیدم از خواهرم و زنی که همراه او بود، هیچ خبری نیست.»

این روزنامه می نویسد با توجه به اینکه جواهراتی همراه این كودك بوده، عامل یا عاملان قتل ابتدا طلاها را به سرقت برده و سپس او را به قتل رسانده اند. بر پایه این گزارش «عاملان جنایت قبل از قتل هر دو کودک را به شدت کتک زده اند و آثار کبودی و جراحت روی بدن شان این مساله را تایید می کند.»

اعتماد می نوسد «با توجه به اینکه ردپای یک زن در این قتل ها کشف شده پلیس در حال بررسی این فرضیه است که انگیزه یی فراتر از سرقت در این قتل ها وجود دارد و جانی یا جانیان درگیر یک قتل اتفاقی نشده اند، چرا که قربانیان هر دو کودک بودند و نمی توانستند ربایندگان خود را در صورت رهایی شناسایی کنند بنابر این گزارش هم اکنون تحقیقات در خصوص این جنایت ها ادامه دارد.»

XS
SM
MD
LG