لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۰

بوش به اوباما در خصوص تهدید حمله به آمریکا هشدار داد


جورج بوش، رییس جمهوری ایالات متحده، در آخرین کنفرانس مطبوعاتی پیش از ترک کاخ سفید از عملکرد هشت ساله خود دفاع کرد و انتقادها از سیاست های اقتصادی و سیاسی دولتش را رد کرد.

بیستم ماه ژانویه بوش قدرت را به باراک اوباما واگذار می کند.

بوش در کاخ سفید انتقادها در خصوص لطمه دیدن جایگاه اخلاقی آمریکا در جهان را رد کرد و گفت نمی تواند اجازه دهد که انتقادها مانع انجام وظیفه او در حمایت از کشورش شود.

جورج بوش هشدار داد هوشیار بودن نسبت به تهدید حمله ای تروریستی به ایالات متحده اولویتی فوری برای جانشین او خواهد بود. او افزود ایران و کره شمالی، که وی پیشتر آن ها را بخشی از محور شرارت توصیف کرده بود، به عنوان یک خطر باقی می مانند.

رییس جمهوری آمریکا می گوید اگرچه دولت او بر نام کره شمالی به عنوان یک تهدید تروریستی خط کشیده است اما این کشور هنوز خطرناک است.

بوش روز دوشنبه به خبرنگاران گفت یکی از نگرانی های او در مورد کره شمالی این است که آن کشور ممکن است هنوز یک برنامه اورانیوم غنی شده با غلظت بالا داشته باشد. کره شمالی هرگز در اختیار داشتن چنین برنامه ای را تایید نکرده است.

واشنگتن و پیونگ یانگ سال ها بر سر جاه طلبی هسته ای کره شمالی اختلاف نظر داشته اند.

شش کشور آمریکا، ژاپن، چین، کره جنوبی، روسیه و کره شمالی به منظور توقف برنامه هسته ای پیونگ یانگ گفت وگو کرده اند، اما این گفت وگوها سال گذشته و بعد از آن که کره شمالی اجازه نداد بازرسان توقف برنامه هسته ای اش را تایید کنند، متوقف شد.

بوش امروز گفت این که گفت وگوهای شش کشور به ایجاد طرحی به منظور تایید تعهدات کره شمالی در خصوص برنامه هسته ای اش کمک کند، حائز اهمیت خواهد بود.

XS
SM
MD
LG