لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۱

بايدن به ولايت جايگاه شورشيان طالبان رفت و بر حمايت کامل از سربازان تاکيد گذاشت


معاون آينده رياست جمهوری آمريکا بر حمايت کامل باراک اوباما رئيس جمهوری منتخب از سربازان در افغانستان، در جريان ديدار از ولايتی تاکيد گذاشته است که جايگاه شورشيان طالبان محسوب ميشود.

جو بايدن معاون منتخب رياست جمهوری امروز، يکشنبه، در دومين روز سفرش به افغانستان، به ديدار سربازان بين المللی در ولايت جنوبی قندهار رفت.

فرماندهان نظامی بايدن را ازجزئيات عمليات ائتلاف در جنوب افغانستان با خبر ساختند که تشديد حملات ستيزه گران در آنجا به برنامه ريزی های آمريکا برای اعزام سی هزار سرباز ديگر به افغانستان در سال جاری منجر شده است.

اطلاعيه ای که توسط نيروهای تحت فرماندهی ناتو منتشر شد ميگويد بايدن گفته است به سرنوشت منطقه بسيار علاقمند است زيرا به گفته او بر همه اثر ميگذارد.

باراک اوباما رئيس جمهوری منتخب آمريکا قول داده است امسال به جنگ عراق پايان بدهد و پس از بيستم ژانويه که عهده دار مقام رياست جمهوری ميشود، اقدامات ارتش آمريکا را مجددا متوجه افغانستان کند.

بايدن روز شنبه راجع به شورش در افغانستان با حامد کرزی رئيس جمهوری آن کشور تبادل نظر کرد . وی همچنين با ژنرال ديويد مک کرانا فرمانده آمريکائی نيروهای تحت فرماندهی ناتو در افغانستان و کائی آيد نماينده سازمان ملل متحد در افغانستان ملاقات کرد.

معاون منتخب رئيس جمهوری آمريکا روز جمعه برای مذاکره با يوسف رضا گيلانی نخست وزير ، و آصف علی زرداری رئيس جمهوری پاکستان به آن کشور رفته بود.

آنان در باره تعهد پاکستان به مبارزه با تروريسم و نيز چگونگی مناسبات آن کشور با هند پس از حملات تروريستی نوامبر به مومبائی( بمبئی سابق) تبادل نظر کردند.

بايدن در مقام رياست کميته روابط خارجی در سنای آمريکا رهبری يک هيات کنگره آمريکا را بر عهده دارد. وی قرار است در اين هفته به عراق برود.

XS
SM
MD
LG