لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۷

احمدی نژاد و سازمان ملل، اوپک، آمريکا، عراق و مجاهدين


محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران بار دیگر از رویکرد شورای امنیت سازمان ملل در قبال حمله اسرايیل به نوارغزه انتقاد کرد و گفت تصمیمات یک طرفه و ضد انسانی این شورا، برای هیچ یک از ملت های جهان ارزشی ندارد. رییس جمهوری اسلامی همچنین خواستار تغییر ساختار این شورا شد و گفت به دلیل سخت گیری ایالات متحده آمریکا برای صدور ویزای ورود به این کشور، مکان این سازمان باید تغییر کند. وی گفت جمهوری اسلامی آماده است تا مکان لازم را در اختیار این سازمان قرار بدهد. محمود احمدی نژاد از زمان رسیدن به پست ریاست جمهوری همه ساله برای حضور در سازمان ملل به آمریکا سفر کرده است.

**********

محمد علی خطیبی، نماینده جمهوری اسلامی در سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک گفت، اگر قیمت نفت کاهش بیشتری پیدا کند، ممکن است اوپک در جلسه ماه مارس خود، تولید نفت خود را، دوباره کاهش دهد. ماه گذشته میلادی، اوپک تصمیم گرفت تولید روزانه خود را ۲/۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهد. با انتشار گزارش آمار بیکاری در آمریکا که حاکی از افزایش شمار بیکاران دارد، قیمت هر بشکه نفت در روز جمعه به کمتر از ۴۱ دلار در هر بشکه رسید.

**********

رایان کراکر سفیر آمریکا در بغداد گفت دولت عراق قول داده است اعضای سازمان مجاهدین خلق را، به زور از این کشور اخراج نکند. وی در گفتگو با تلویزیون عرب زبان الحره گفت او خواست دولت عراق برای خروج نیروهای مجاهدین خلق از این کشور را درک می کند اما، مقامات عراقی وعده داده اند به حقوق انسانی نزدیک به ۴ هزار عضو این گروه احترام بگذارند. دولت عراق از روز اول ژانویه مسئولیت اداره اردوگاه اشرف را، به دست گرفت. جمهوری اسلامی سازمان مجاهدین خلق را گروهی تروریستی می داند و خواستار اخراج اعضای این گروه از عراق است.

XS
SM
MD
LG