لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۴

تلفات فلسطينيان در درگيری های غزه به ۹۰٠ نفر رسيده است


مقامات پزشکی امروز، دوشنبه، در غزه اعلام کردند که تلفات فلسطينيان در درگيری های باريکه غزه به ۹۰٠ نفر رسيده است.

اهود اولمرت نخست وزير اسراييل می گويد ارتش اسراييل به هدف هايش در غزه دست يافه است اما به عمليات عليه حماس، تا وقتی که سربازانش حملات راکتی به جنوب اسراييل را کاملا متوقف کرده باشند، ادامه می دهد.

آقای اولمرت ديروز در جلسه کابينه اسراييل گفت برای اسراييل متوقف کردن عمليات در حال حاضر به معنای تلف کردن تلاش هايی است که افق موفقيت را آشکار ساخته است.

مقامات پزشکی در غزه می گويند قريب هشتصد و پنجاه فلسطينی در شانزده روزی که از شروع عمليات نظامی اسراييل در نوار غزه می گذرد کشته شده اند.

شاهدان می گويند تانک ها و هواپيماهای اسراييل امروز حومه شهر غزه را بمباران کردند و در همان حال شبه نظاميان حماس نيز به پيش قراولان اسراييلی موشک های ضد تانک شليک می کردند. چند شبه نظامی فلسطينی در نبردهای امروز شمال غزه کشته شدند.

حماس و اسراييل کماکان با درخواست های بين المللی برای آتش بس در غزه مخالفند.

ارتش اسراييل روز شنبه به ساکنان نوار غزه هشدار داد مصم است عمليات عليه ستيزه گران فلسطينی را شدت بخشد.

هواپيماها اعلاميه هايی پخش کردند که می گويد حملات ارتش اسراييل به تونل ها، مخفی گاههای تسليحاتی و تروريست ها در نوار غزه بوسيله نيروهای تقويتی دنبال می شود.

پزشکان در غزه می گويند قريب نيمی از کشته شدگان غير نظامی هستند. اسراييل می گويد غير نظاميان را هدف نمی گيرد و شبه نظاميان حماس را به شليک راکت از نقاط پرجمعيت متهم کرده است.

سيزده اسراييلی از جمله ده سرباز، و سه غير نظامی، که هدف راکت قرار گرفتند، کشته شده اند.

خالد مشعل، رهبر در تبعيد حماس روز شنبه در يک سخنرانی در دمشق اسراييل را متهم کرد که در نوار غزه مرتکب هولوکاست شده است. وی گفت عمليات اسراييل درنوار غزه امکان صلحی با دوام ميان اسراييل و دنيای عرب را از بين برده است.

XS
SM
MD
LG