لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۲

وزیر خارجه مصر در قاهره با فرستاده ویژه دولت ژاپن دیدار و گفتگو کرد


احمد ابوالغیط، وزیر امور خارجه مصر امروز، يکشنبه، در قاهره با تاتسو آریما، فرستاده ویژه دولت ژاپن، دیدار و گفتگو کرد. این ملاقات در راستای پروسه صلح در خاورمیانه و آخرین تحولات نوار غزه و تلاشهای کشور مصر برای برقراری آتش بسی فوری میان طرفین صورت می گیرد.

فرستاده ویژه ژاپن در این ملاقات، ضمن قدردانی از دولت مصر برای برقراری صلح در خاورمیانه گفت چنین احساس می کند که، حسنی مبارک، ريیس جمهوری مصر خیال ندارد که از این امر صرف نظر کند. مصر اولین توقف در سفر خاورمیانه ای آقای آریما است و وزارت خارجه ژاپن اعلام کرده است که فرستاده ویژه آن کشور در طول سفر هشت روزه خود از اسرايیل، سرزمین های فلسطینی و سوریه نیز دیدن خواهد کرد.

ژاپن امیدوار است که بتواند با پایان دادن به عملیات خصمانه در نوار غزه، تسهیلاتی برای کمک های انساندوستانه در آن منطقه به وجود آورد. ژاپن ضمن استقبال از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد از هر دو طرف مخاصمه می خواهد فورا توسل به زور را پایان دهند.

ژاپن یکی از همپیمان های ایالات متحده به شمار می رود و فرستاده ویژه آن کشور در طول اقامت خود در منطقه با رهبران فلسطینی و رهبران اسرايیل، گفتگو خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG