لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۲

نيويورک تايمز از رد تقاضای اسرائيل توسط بوش برای بمباران تاسيسات اتمی ايران در نطنز خبر ميدهد


يک گزارش مطبوعاتی ميگويد پرزيدنت بوش سال گذشته درخواست اسرائيل را برای کمک به آن کشور در بمباران مجموعه اصلی اتمی ايران رد کرد.

نيويورک تايمز روز يکشنبه در سايت اينترنتی خود به نقل از مقامات معرفی نشده آمريکائی و خارجی نوشت واشنگتن در مقابل به اسرائيل خبر داد که رئيس جمهوری آمريکا اقدامی سری را برای خرابکاری در برنامه مورد ظن تسليحات اتمی ايران مجاز شناخته است.

اين روزنامه ميگويد اسرائيل برای حمله ای که ميخواست انجام دهد خواستار بمب های مخصوص موسوم به پناهگاه شکن شده بود ، و تقاضا کرده بود هواپيماهايش برای رسيدن به مجموعه اتمی ايران در نطنز از فراز عراق بگذرند.

مقامات ميگويند کاخ سفيد امتناع ورزيد و بجای آن مبادله اطلاعات را با اسرائيل بيشتر کرد و اسرائيل را از اقدام سری آمريکا با خبر ساخت.

گفته ميشود اين اقدام که از اويل سال ۲۰۰۸ شروع شد شامل برنامه نفوذ در شبکه تدارکاتی اتمی ايران در خارج از کشور، ضمن ضعيف کردن سيستم های الکتريکی و کامپيوتری ايران، و ديگر شبکه هائی است که تهران به آنها متکی است.

استفان هادلی مشاور پرزيدنت بوش در امور امنيت ملی اخيرا گفت ايران بزگترين چالش در خاورميانه برای دولت آينده باراک اوباما رئيس جمهوری منتخب است.

XS
SM
MD
LG