لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۸

اسکی اسنوبورد جام جهانی


رقابتهای جام جهانی اسنوبورد در پيستهای کرَيشبرگ اتريش روز گذشته دنبال شد. طی این رقابتها، در ماده مارپيچ موازی مردان، زيمون شوخ از سوئيس و در گروه زنان املی کوبراز آلمان عناوین نخست را بخود اختصاص دادند. در ديدار نهايی مسابقات پارالل اسلالوم مردان، زیمون شوخ، اسکی باز۳۰ ساله سوئیسی، موفق شد با برتری بر دیگر رقیبان پله ی اول سکو را از آن خود کند.

قهرمان رشته مارپیچ بزرگ مسابقات جام جهانی اسکی اسنوبورد، روک فلاندر از اسلوونی در اینروز به عنوان دوم بسنده کرد ودوم شد . يانکو زير ديگراسکی بازاسلوونی نیز مقام سوم را کسب نمود. شوخ که پس از ۲ سال دوری ازمیادین اسکی برای هشتمین بار درمسابقات جام جهانی اسنوبورد حضور یافته است، هم اکنون درصدر جدول رده بندی رشته مارپیچ کوچک موازی جای دارد.

در ماده مارپيچ پارالل زنان هم امله کوبر ۲۱ ساله از آلمان به مقام نخست رسید. این سومین پیروزی کوبر دررقابتهای بین المللی و اولین عنوان قهرمانی در مسابقات جام جهانی FIS محسوب میشود. توموکا تاکه اوچی اسکی باز ۲۵ ساله ژاپنی که برای دومین بار در جام جهانی اسنوبورد حضور یافته است- دراین مسابقات در جايگاه دوم ايستاد. و هایدی نویرورر اتریشی، با شکست میشله گورگن به مقام سوم دست یافت.

تیم ملی چهار نفره اسکی اسنوبرد ایران نیز برای شرکت در رقابتهای قهرمانی جهان ، انتخابی بازیهای المپیک زمستانی ونکوور کانادا، جمعه عازم سئول میشود. همچنین قرار است تیمهای اسکی آلپاین و صحرانوردی ایران هم برای شرکت در رقابتهای جهانی این رشته ها و کسب سهمیه بازیهای المپیک زمستانی ماه دیگر راهی فرانسه و جمهوری چک شوند.

XS
SM
MD
LG