لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۵

اوباما: در صورت عدم اقدام کنگره، وضعیت اقتصاد بدتر خواهد شد


باراک اوباما رییس جمهوری منتخب آمریکا هشدار داده است که اگر کنگره مبالغ بی سابقه ای پول را وارد اقتصاد کشور نکند، امکان دارد وضع به شدت بدتر شود.

باراک اوباما رییس جمهوری منتخب آمریکا از آمریکاییان خواسته است با همان روحیه ای که نسل های گذشته را برای مقابله با « جنگ، رکود و ترس» یاری داد، با بحران اقتصادی برخورد کنند.

رییس جمهوری منتخب این هشدار و درخواست را امروز، پنجشنبه، در سخنانی به منظور جلب حمایت کنگره از برنامه عظیم رونق بخشی اقتصادی عنوان کرد و یاد آور شد که اگر ملت قاطعانه برای تقویت اقتصاد عمل نکد، ممکن است بیکاری بالا برود، درآمد های خانواده ها کم شود، و آمریکا یک نسل قابلیت و امید را از دست بدهد.

اوباما آنچه آنرا « بی مسئولیتی عمیق» نامید مسئول بحران جاری دانست و قول داد مقررات را بهبود بخشد تا کسانی را که « خلافکاران وال استریت»، صاحبان منافع ویژه، و وام دهندگان « بی پروا» توصیف کرد، از ایجاد بحران مالی دیگری باز دارد.

انتظار می رود برنامه دو ساله بالغ بر ۸۰۰ میلیارد دلار هزینه بردارد و به گفته رییس جمهوری منتخب، کاهش مالیات برای اکثر آمریکاییان، همراه با مخارجی برای ساختن و ترمیم جاده ها، مدارس و اجرای طرح های مراقبت های بهداشتی و انرژی را شامل می شود.

در این میان، گزارشی که امروز، پنجشنبه، منتشر شد، بر جدی بودن وضعیت اقتصادی تاکید می گذارد. گزارش نشان می دهد شمار آمریکائیانی که کمک دراز مدت ایام بیکاری دریافت می کنند، به بالاترین رقم در مدت ۲۶سال رسیده است.

رییس جمهوری آینده آمریکا امیدوار بود مجموعه برنامه رونق بخشی اقتصاد برای امضای او تا هنگام ادای سوگند در ۲۰ژانویه آماده شود، اما کنگره احتمالا آنرا تا نیمه فوریه تصویب نخواهد کرد.
XS
SM
MD
LG