لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۵

پرسپولیس- استقلال- سپاهان- صبا در لیگ حرفه ای آسیا


قرعه كشی دورِگروهی رقابتهای لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا در سال ۲۰۰٩ نخستین دوره لیگ حرفه ای آسیا- موسوم به ACL در دُبی برگزار شد و طی آن حریفان تیمهای ایرانی مشخص شدند.

طبق برنامه لیگ حرفه ای آسیا، تیمها به دو گروهِ غرب و شرق آسیا تقسیم شدند و طی این قرعه کشی، درغرب آسیا ودرگروه یک تیمهای صبای قم از ایران، الهلال عربستان، بنیود كور ازبكستان ، الاهلی امارات در گروه دوم، پرسپولیس تهران، الغرافه قطر، الشباب و تیم اول دور انتخابی، درگروه سوم، استقلال تهران، الجزیره امارات، الاتحاد عربستان، ام صَلال قطر و در گروه چهارم، سپاهان اصفهان، الاتفاق عربستان، پاختاكور ازبكستان و الشباب امارات با یکدیگر همگروه شدند. گروه پنجم : اولسان هیوندای کره جنوبی ، نیوکاسل گیتس استرالیا ، پکن گوان چین و ناگویا گرامبوس ژاپن. گروه ششم : گامبا اوزاکا ژاپن ، سئول کره جنوبی ، سریواگایا اندونزی و شاندونگ لوننگ چین. گروه هفتم : شنگهای شنهوا چین ، کاشیما انتلرز ژاپن ، سوون بلووینگز کره جنوبی و تیم صعود کننده از مرحله انتخابی. گروه هشتم : سنترال کوست مارینرز استرالیا ، تیانگن تایدا چین، کاوازاکی فرونتال ژاپن و پوهانگ استلرز کره جنوبی. گفتنی است، تیمهای دورانتخابی در مرحله پلی آف و از بین نمایندگان هند، امارات، سنگاپور، تایلند و اندونزی تعیین خواهند شد.

لیگ قهرمانان آسیا در سال دو هزار و نه با حضور سی و دو تیم در هشت گروه چهار تیمی برگزار می شود و به تیم قهرمان جایزه یک میلیون و پانصد هزار دلاری و تیم نائب قهرمان نیز جایزه هفتصد و پنجاه هزار دلار اهدا می شود.

در این دور از رقابتها از کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، عربستان سعودی و ایران چهار تیم، از امارات عربی متحده سه تیم به صورت مستقیم و یک تیم در مرحله انتخابی، از کشورهای قطر، استرالیا و ازبکستان دو تیم و از اندونزی یک تیم به صورت مستقیم و یک تیم در مرحله انتخابی شرکت می کنند.

دو تیم اول گروههای هشت گانه به مرحله یک هشتم پایانی صعود می کنند و در این مرحله که فقط در یک دیدار تیم صعود کننده مشخص می شود تیمهای صدر نشین مرحله گروهی میزبان خواهند بود. در مرحله انتخابی نیز تیمهای الشارقه امارات، دیمبو هند، بی اس ام اس میدان اندونزی، ارتش سنگاپور و برق تایلند در یک گروه به رقابت خواهند پرداخت و دو تیم برتر به مرحله گروهی صعود خواهند کرد.

طبق برنامه بازیهای دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا که كنفدراسیون فوتبال آسیا آنرا منتشرنموده است ، درهفته اول این مسابقات، طی روزهای سه شنبه دهم و چهارشنبه یازدهم ماه مارس سال جاری، تیمهای ایرانی به دیدارحریفان خود میروند. سپاهان با الشباب ،صبا با الهلال ، پرسپولیس با تیم راهیافته از مقدماتی ومرحله پلی آف و استقلال با الاتحاد پیکار خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG