لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۲

حذف رافائل نادال در تنیس قطر


رقابتهای تنيس آزاد دوحه، اِکسان موبایل، روز پنجشنبه پيگيری شد وطی آن اندی رادیک آمریکایی تنیس باز رده ی هشتم رنکینگ جهانی ،ویکتور هانسکو تنیس باز رومانی را در دو ست مغلوب ساخت اما رافائل نادال اسپانیایی نفرنخست تنیس جهان دربرابر گل مونفی از فرانسه در دو ست شکست را پذیرفت.

رقابتهای هاپمن کاپ در استرالیا ، امروز پنجشنبه با شکست تیم میزبان بازیها همراه بود.

در بيست و يکمین دوره مسابقات تنیس تیمی جام هاپمن که با حمایت شرکت خودروسازی کره جنوبی با نام هیوندای هاپمن کاپ در شهر پرث جریان دارد، تیم مدافع عنوان قهرمانی ، آمریکا پس از دو شکست ،در آخرین بازی مرحله گروهی خود برابر تیم استرالیا ۲ بر یک به پیروزی دست یافت.

ابتدا دررقابت تنیس زنان، تنیس باز تیم میزبان، کیسی دلاکوی ۲۳ ساله که اولین حضور خود در این رقابتها را تجربه میکند، بهتر ظاهر شد و در ظرف یک ساعت مگان شاگنسی آمریکایی را در دو ست و با نتایج ۶-۳ و ۶-۴ شکست داد.

در رقابت انفرادی مردان، جیمزبلیک ، تنیس باز رده ی دهم رنکینگ جهانی، که در سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ در کنار سرنا ویلیامز و لیندسی داونپورت ،تیم آمریکا را به قهرمانی همین رقابتها رساند،در مصاف با لیتون هویت ، ستاره تنیس استرالیا ، طوفانی عمل نمود و در دو ست و با نتایج مشابه ۶-۲ پیروزی را به اردوی تیم آمریکا هدیه داد.

در مسابقه دونفره مختلط هم، تیم آمریکا که نمی خواست بدون پیروزی از این رقابتها خداحافظی کند، موفق شد با حساب ۲ بر یک به پیروزی دست یابد. این تیم در دو دیدار گذشته خود در گروه اول این مسابقات، در برابر تیمهای اسلواکی و آلمان شکست خورد و بخت حضور در مرحله بعدی این مسابقات را از دست داد.

در دیگردیدارهای اینروز تیم تنیس ایتالیا ۳ بر صفر تیم چین تایپه را از پیش روبرداشت و تیم تنیس روسیه دو بریک از سد تیم فرانسه گذشت.

مسابقات تنیس تیمی زنان در هنگ کنگ همچنین دراولین روزمسابقات تنیس تیمی هنگ کنگ- JB GROUPE مسابقاتی که با حضور ۴ تیم تنیس زنان آمریکا ، روسیه، اروپا و آسیا پاسیفیک برگزار میشود، تیم روسیه موفق شد به فینال راه یابد.

دراین مسابقات که در ویکتوریا پارک تنیس استادیوم هنک گنک جریان دارد- روزگذشته- ورا زواناروا از روسیه درمصاف با ژنگ ژی چینی از تیم آسیا پاسیفیک در دو ست و با نتایج ۷-۶ و ۶-۴ به پیروزی رسید وتیم روسیه صاحب اولین پیروزی کرد.

دردیگر دیدارها و درمرحله نیمه نهایی تنیس دوبل- تیم اروپا متشکل از یلنا یانکویچ و میشله لارشردوبیرتو توانستند درمقابل ونوس ویلیامز و کوکو وندویگ ازتیم آمریکا به پیروزی دست یابند و بدوربه صعود کنند. همچنین دردیدارانفرادی این مسابقات، آنا چاکوتادزه ازروسیه در برابرسانیا میرزای هندی از تیم آسیا پاسیفیک ،به برتری رسیدو بُرد دیگری برای تیم روسیه رقم زد.

XS
SM
MD
LG