لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

تقابل فوتبال ایران و چین پیش از بازیهای جام ملتهای آسیا


در حالیکه مربیان و تیمهای حاضر در لیگ برتر ایران از تعطیلی های پیاپی – دراختیار نداشتن بازیکنان کلیدی خود بدلیل حضور در اردوهای تیم ملی ایران و بی برنامه گی در برگزاری رقابتهای لیگ برتر رنج می برند، تیم ملی فوتبال ایران پس از دیدار تدارکاتی با تیم ایالتی گالیسیای اسپانیا، یک بازی دوستانه دیگر پیش رو دارد.

تیم ملی فوتبال ایران از امروز، چهارشنبه، اردوی آمادگی خود را برای مسابقه تدارکاتی مقابل تیم چین آغاز می کند. تیم ملی فوتبال چین که قرار است جمعه بیستم دی ماه در ورزشگاه آزادی تهران در دیداری دوستانه مقابل تیم ملی ایران قرارگیرد ، بامداد فردا وارد تهران خواهد شد. پنج روزبعد ازاین بازی - در چارچوب مسابقات مقدماتی جام ملتهای آسیا تیم ایران میزبان تیم ملی سنگاپور است و تیم ملی چین نیز در برابر تیم ملی سوریه مسابقه خواهد داد.

و در خبری دیگر در ارتباط با فوتبال ایران:

نمایندگان فوتبال ایران در آسیا مراسم قرعه کشی نخستین دوره رقابتهای فوتبال لیگ حرفه ای آسیا نیز چهارشنبه در دبی با حضور نمایندگان چهار تیم ایرانی حاضر در این مسابقات برگزار می شود.

طبق برنامه این لیگ ۳۰ تیم از ۱۰ کشور آسیایی به همراه دو تیمی که قرار است از مرحله پلی آف به جمع آنان افزوده شوند، در هشت گروه چهار تیمی تقسیم می شوند. مسابقات پلی آف یا پیش مقدماتی بین هشت تیم حاضردر این مرحله ، در بهمن ماه برگزار می شود و پس از مشخص شدن دو تیم برتر ، رقابتهای گروهی در روزهای ۲۰ و ۲۱ اسفند برگزار خواهد شد. ایران با- تیمهای استقلال ، پرسپولیس ، سپاهان و صبا -بهمراه ژاپن -چین -کره جنوبی و عربستان هر کدام با چهار سهمیه ، امارات با سه - استرالیا - قطر و ازبکستان با دو نماینده - و اندونزی با یک سهمیه ۳۰ تیم نخستین دوره لیگ حرفه ای آسیا در سال ۲۰۰۹ را تشکیل میدهند.

XS
SM
MD
LG