لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۲

زرداری: پاکستان و افغانستان به حمایت نیاز دارند


آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان می گوید افغانستان و پاکستان برای نبرد با شورشیان در امتداد مرزهایشان به حمایت بیشتر متحدان خارجی نیاز دارند و سرباز نمی خواهند.

زرداری امروز، سه شنبه، در کابل گفت دو کشور قادر و مشتاق هستند با ستیزه گران و تندروها بجنگند، و در صورتی که از حمایت مناسب برخوردار شوند، می توانند کار را بهتر، ارزانتر و آسانتر از متحدان خارجی خود انجام دهند.

زرداری در نخستین دیدار رسمی از کابل، در باره نگرانی های امنیتی، تجارت و مسايل دیگر با حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان بحث کرد.

پس از مذاکرات، رییس جمهوری افغانستان گفت دولت های آنها به تفاهم جدیدی دست یافته اند و به همکاری با یکدیگر برای نبرد با تروریسم پای بند هستند.

کرزی پس از گفت و گوها در یک کنفرانس خبری مناسبات دو کشور را دوستانه توصیف کرد و گفت آنها به تقویت همکاری ادامه خواهند داد.

پاکستان و افغانستان هر دو در امتداد مرز مشترک خود با ستیزه گران القاعده و طالبان می جنگند

آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان برای نخستین دیدار رسمی از افغانستان به کابل رفته است.

بسیاری از ستیزه گران القاعده و طالبان پس از حمله آمریکا به افغانستان در سال ۲۰۰۱، به مناطق قبیله ای پاکستان گریختند.

واشنگتن و کابل می گویند ستیزه گران از پاکستان به عنوان پایگاهی برای حمله به نیروهای آنها در افغانستان استفاده می کنند، و از اسلام آباد خواسته اند گام های بلند تری برای متوقف ساختن خشونت بردارد.

پاکستان می گوید اقداماتی برای تامین امنیت در مناطق مرزی انجام می دهد، و به هر حمله ای به خاک خود که ستیزه گران را هدف بگیرد به عنوان تجاوزی به حاکمیت پاکستان اعتراض می کند.

زرداری قصد داشت ماه پیش به کابل برود، اما آن را به دلیل نامساعد بودن هوا به تاخیر انداخت.

XS
SM
MD
LG