لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۴

پيشتازی اسکی باز زن آلمانی


جام جهانی اسکی آلپاين در رقابتهای گروه زنان با برگزاری مسابقات اسکی مارپيچ کوچک در زاگرب کرواسی پيگيری شد. در اين رقابتها که ازسری مسابقات اسکی جام جهانی ۲۰۰۹ بشمار ميرود، ماريا ريش آلمانی موفق شد با پيروزی دراين پيست به سومين برد پياپی خود در رقابتهای مارپيچ دست يابد. در اين مسابقات، ماريا ريش توانست با ثبت زمان مجموع يک دقيقه و ۵۸ ثانيه و ۶۶ صدم ثانيه عنوان نخست را از آن خود نمايد.

پس از او نيکول جيوس ايتاليايی که در حرکت نخست خود نفرهفتم بود در پايان اين مسابقات- با ۴۴ صدم ثانيه اختلاف زمانی دوم شد.

سارکا ساروفسکا اسکی باز جمهوری چک نيز در جايگاه سوم ايستاد. اما ليندسی وونِ آمريکايی که سريعترين زمان را در کورس اول خود به ثبت رسانده بود، درحرکت دوم، در فاصله چند متری به خط پايان به زمين خورد و بخت خود را برای صدرنشينی از دست داد. وی مدعی قهرمانی و رقيب اصلی ماريا ريش دراين رقابتها بود که با اين بداقبالی، پيروزی را به ريش هديه داد. البته در اينروز قهرمانان ديگری همچون نيکول هوسپ اتريشی، قهرمان جام جهانی ۲۰۰۷ نيز در حرکت تمرينی به زمين خورد و از ادامه رقابتها بازماند.

اما دررده بندی جهانی رشته مارپيچ، ماريا ريش با ۴۰۰ امتياز صدرنشين است و ليندسی وون آمريکايی با ۱۱۰ امتيازاختلاف از وی در جايگاه دوم قرار دارد.

در رده بندی مجموع رشته های جام جهانی اسکی الپاين نيز ريش با ۶۰۷ امتياز پيشتاز است و تانيا پوتياينن فنلاندی با ۵۳۴ امتياز وی را تعقيب ميکند.

XS
SM
MD
LG