لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۵

گزیده روزنامه های دوشنبه ١٦ دی در ايران


صادرکنندگان نفت در دو دهه آینده واردکننده میشوند

روزنامه کيهان ، به نقل از غلامحسين نوذری، وزير نفت جمهوری اسلامی خبر داد ميزان مصرف نفت نشان دهنده آن است که صادرکنندگان نفت در دو دهه آينده واردکننده خواهند شد. در همين حال به نوشته اين روزنامه، وزير نفت ايران گفته در بودجه سال آينده، قيمت نهايی برای هر بشکه نفت ۳۷/۵ دلار در نظر گرفته شده است.

به نوشته کيهان، غلامحسين نوذری در نشست صبحانه اتاق تهران اين قيمت را « قيمت پيشنهادی دولت به مجلس» عنوان کرد. وزير نفت ايران درباره ميزان توليد نفت ايران و تأثير تحريم ها بر آن نيز گفت که «عليرغم تحريمها، توليد روزانه نفت کشور را از ۴ ميليون بشکه در سال ۸۴ به ۴ ميليون و ۳۰۰ هزار بشکه رسانديم و ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار بشکه افت توليد را هم جبران کرديم.»

فروش «کلیه» برای افزایش جایزه اعدام یک رییس جمهوری

روزنامه سرمايه خبر از تعيين «يک ميليون دلار» ديگر، حدود «يک ميليارد تومان،» برای اعدام «حسنی مبارک» رييس جمهوری مصر از سوی «جنبش عدالت خواه دانشجويی» خبر می دهد.

به نوشته سرمايه، با در نظر گرفتن اين مبلغ، مجموع «جايزه» تعيين شده از سوی اين «تشکل دانشجويی» برای آنچه که تحت عنوان «اعدام انقلابی طراحان تروريسم دولتی» توصيف شده، به «دو ميليون دلار» رسيد

دبير اين دسته از دانشجويان گفته است «همانطور که جايزه يک ميليون دلاری برای فردی که فرمانده ارتش، رئيس موساد و وزير جنگ رژيم صهيونيستی را ترور کند تعيين کرده ايم همين جايزه را برای ترور حسنی مبارک تعيين می کنيم.»

به نوشته سرمايه، دبير جنبش عدالت خواه دانشجويی درباره منبع مالی اين جايزه گفته است «منبع ارزی اين جايزه از سوی برخی نهادهای دانشجويی و مردمی پيش بينی شده است؛ حتی برخی دانشجويان اعلام آمادگی کرده اند که برای افزايش مبلغ جايزه حاضر به فروش کليه هايشان هستند.»

گزارش اعتماد از گشت های دريايی امارات

روزنامه اعتماد به نقل از شماری از منابع خبری از حضور «گشت های دريايی اماراتی» در آب های ايران خبر ميدهد.

اعتماد در خبر خود می نويسد «با استقرار ناوها و ناوچه های آمريکايی در خليج فارس در روزهای اخير، برخی گشت های دريايی اماراتی به محدوده آب های سرزمينی ايران تجاوز کرده اند.»

روزنامه اعتماد همچنين خبر می دهد گشتی های اماراتی «برخی قايق های کوچک صيادی» مستقر در نزديکی جزاير تنب بزرگ و تنب کوچک را «به جرم ورود به آب های امارات» دستگير و به جرم «حمل قاچاق مواد مخدر» به امارات منتقل کرده اند.

جدال اصولگرایان بر سر احمدی نژاد


روزنامه اعتماد ملی، از بيان دو ديدگاه متفاوت از سوی اصولگرايان درباره نامزد نهايی اين طيف برای دهمين انتخابات رياست جمهوری در ايران خبر می دهد.

به نوشته اين روزنامه، يک خط مشی اصولگرايان از سوی «مرتضی آقاتهرانی»، عضو کميسيون آموزش مجلس شورای اسلامی، مطرح است که می گويد «هيچ‌كس بهتر از احمدی‌نژاد» برای حضور در دهمين انتخابات رياست جمهوری از سوی اصولگرايان پيدا نخواهد شد. و ديدگاه ديگر را اين روزها «علی مطهری»، ديگر نماينده مجلس مطرح کرده که كانديدايی چون «علی‌اكبر ولا‌يتی» را برای انتخابات آينده مطرح می کند.

به نوشته اعتماد ملی، جدال اصولگرايان بر سر احمدی ‌نژاد مهم‌ترين مسأله آنان برای انتخابات رياست‌ جمهوری آينده است چرا كه به گفته نايب ‌رئيس مجلس هشتم، اجماع به دليل مقوله وجود دولت نهم و شخص احمدي‌نژاد غيرممكن است.


XS
SM
MD
LG