لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۹

نخست وزیر اسرايیل: تهاجم زمینی به نوار غزه «گریز ناپذیر» بود


به گفته مقام های اسرايیلی علی رغم بمباران هوايی ۸ روزه اهداف حماس در نوار غزه و با توجه به ادامه پرتاب موشک از آن ناحیه به سوی شهرک های اسرايیل در شرق و شمال، هنوز به میزان متنابهی از توان نظامی جنبش مقاومت اسلامی کم نشده است.

اهود المرت نخست وزیر اسرايیل امروز، یکشنبه، در آغاز جلسه هفتگی کابینه گفت مشورت های انجام شده با فرماندهان نیروها و سران سازمان اطلاعاتی موساد و شین بت (اداره آگاهی اسرايیل) در نهایت نشان داد که تهاجم زمینی به باریکه غزه «گریز ناپذیر» است.

سربازان و تانک های اسرايیلی در عملیاتی که از اولین ساعات بامداد امروز آغاز شد، عملا ارتباط زمینی شمال و جنوب باریکه غزه را قطع کرده اند و بعد از برآمدن آفتاب خود را به اطراف شهر غزه رساندند. عملیاتی که بنا به گزارش ها ۵ فلسطینی بر اثر اصابت گلوله تانک به یکی از محله های آن شهر از پا درآمدند و حداقل ۴۰ تن زخمی شدند و در پاسخ شبه نظامیان وابسته به حماس نیز ۲۵ موشک دست ساز قسام به سوی شهرک های اسرايیلی پرتاب کردند که به خانه ای در شهرک سدروت در شمال شرقی نوار غزه صدمه زد و یک زن اسرايیلی را مجروح کرد.

اهود باراک رهبر حزب کارگر و وزیر دفاع اسرايیل هدف کشورش از عملیات نظامی زمینی در باریکه غزه را پایان دادن به خصومت های حماس اعلام کرد. تحرکات نیروی زمینی اسرايیل را عملیاتی سنجیده، میان مدت و مصممانه خواند و تلویحا به حزب الله لبنان و نیات احتمالی آن در مرزهای شمالی اسرايیل هشدار داد.

زو بوایم (Zeev Boim) از اعضای ارشد کابینه اسرايیل نیز هدف از حمله زمینی را جستجو و از پای درآوردن شبه نظامیان حماس دانست. عملیاتی که آماج آن تخریب ساختار تروریسم در نوار غزه است و به گفته سخنگوی نیروی زمینی اسرايیل، تا زمان مخابره خبر منجر به زخمی شدن ۲۰ سرباز اسرايیلی شده است.

XS
SM
MD
LG