لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۷

دبیرکل اتحادیه عرب خواهان برقراری یک صلح پایدار در منطقه شد


عمرو موسی، دبیرکل اتحادیه عرب که برای شرکت در نشست روز دوشنبه شورای امنیت راهی نیویورک است، روز شنبه خواهان پایان دادن هرچه زودتر به حملات نظامی اسراییل علیه نوار غزه و برقراری یک صلح پایدار در منطقه شد.

اما شامگاه شنبه نیروهای ارتش اسراییل حملات زمینی خود علیه نوارغزه را آغاز کردند و مقامات اسراییل گفتند عملیات زمینی همچنان ادامه خواهد یافت، هرچند این مقامات افزوده اند: اسراییل قصد اشغال دوباره نوارغزه را ندارد.

همزمان با این درگیریها، تلاشهای دیپلماتیک برای پایان دادن به حملات نظامی علیه نوار غزه از سوی محافل جهانی از جمله اتحادیه عرب شدت یافته است. عمرو موسی، دبیرکل اتحادیه عرب، همراه با محمود عباس، رهبر تشکیلات خودمختار فلسطینی، و چند تن از وزیران امورخارجه عرب برای شرکت در نشست شورای امنیت و برقراری آتش بس در نوارغزه راهی نیویورک است. دبیرکل اتحادیه عرب با نفی خشونت برای حل مشکلات گفت بهترین راه حل، از سرگیری هرچه زودتر گفتگو برای دستیابی به یک توافق همه جانبه است.

دیدارها، گفتگوها و برقراری یک صلح تضمین شده باید از هم اینک آغاز شود. هم اکنون، زمان گفتگوها فرارسیده و فلسطینی ها باید تن به گفتگو دهند و حملات نیز باید بی درنگ پایان یابد. درگیریها و محاصره نوارغزه باید به پایان برسد و مشکلات پشت میز مذاکرات طرح شود. من امیدوارم برای دستیابی به صلح هرچه زودتر برنامه ریزی شود چرا که تاخیر هرچه بیشتر شورای امنیت برای حل مشکل، پیامدهای زیانباری برای همه طرفهای درگیر مناقشه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG