لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۹

اوباما: بسیاری از خانواده های آمريکايی با «ناراحتی و ابهام» روبرو هستند


باراک اوباما رییس جمهوری منتخب آمریکا از رهبران کنگره خواسته است در مورد برنامه احیای اقتصادی او، که هدف آن ایجاد سه میلیون شغل است، به سرعت عمل کنند.

اوباما امروز، شنبه، در سخنرانی رادیويی هفتگی خود گفت امسال بسیاری از خانواده ها به دلیل بدهی های فزاینده با «ناراحتی و ابهام» روبرو هستند.

رییس جمهوری منتخب گفت او در این هفته در واشنگتن برای بحث درباره برنامه احیای اقتصادی با قانونگزاران دمکرات و جمهوریخواه ملاقات می کند. کنگره روز سه شنبه اجلاس جدیدی را آغاز می کند.

اوباما، در حالی که برای ادای سوگند به عنوان رییس جمهوری آمریکا در روز ۲۰ ژانویه آماده می شود، گفت خانواده او روز یکشنبه به واشنگتن نقل مکان می کنند.

بسیاری از جمهوریخواهان نسبت به برنامه اوباما برای یک مجموعه عظیم انگیزه های اقتصادی، که به گفته نزدیکان او ممکن است ۷۷۵ میلیارد دلار هزینه داشته باشد، ابزار نگرانی کرده اند.

در یک رویداد اقتصادی دیگر، وزارت خزانه داری آمریکا ديروز رهنمودهای یک برنامه نجات مالی را که برای جلوگیری از ورشکستگی نهادهای مالی اصلی تهیه شده است تشریح کرد.

وزارت خزانه داری همچنین رهنمودهای یک برنامه بیمه دولتی را فاش کرد که از نهادهای مالی در برابر زیان های ناشی از دست رفتن دارايی ها حفاظت می کند.

این برنامه ها بخشی از یک مجموعه ۷۰۰ میلیادر دلاری نجات موسسات مالی هستند که دولت فدرال در اکتبر تصویب کرد.

XS
SM
MD
LG