لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۵

هند: پاکستان رویکرد خود را نسبت به ستیزه گران تغییر نداده است


هند کوشش های پاکستان را برای سرکوب ستیزه گران درپی حملات تروریستی در مومبای ( بمبئی) رد می کند. وزیر دفاع هند روز جمعه در دهلی نو گفت اسلام آباد در رویکرد خود نسبت به ستیزه گرانی که در پاکستان مخفی هستند، « تغییر قابل ملاحظه ای » صورت نداده است.

آصف علی زرداری رئیس جمهوری پاکستان چند روز پیش تلفنی به جرج بوش رئیس جمهوری آمریکا گفت با هر پاکستانی که در حملات دخالت داشته باشد به شدت برخورد خواهد کرد.

در این میان، گروه لشکر طیبه در پاکستان، گزارش هایی را که در آنها گفته می شود « ضررشاه» یکی از رهبران آن به طرح ریزی حملات مومبای اعتراف کرده است رد کرد، و روز جمعه در بیانیه ای آن را کوششی برای « مدرک سازی» نامید. مقامات امنیتی پاکستان ضرر شاه و یک رهبر دیگر لشکر طبیبه را در اوائل دسامبر زیر فشار جامعه بین المللی دستگیرکردند. هند این گروه را مسئول حملات مومبای می دانند.

روزنامه وال استریت جورنال به نقل از مقامات پاکستان گزارش داد که ضرر شاه به درگیری در حملات اعتراف کرده و جزئیاتی در باره چگونگی طرح ریزی و اجرای حملات به بازجویان و ماموران تحقیق ارئه داد. وزارت کشور پاکستان نیزاین گزارش را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG